www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 12:14 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 07, 2014 7:05 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
Илчо НапишиCOLON
Зошто нема ниту една вода специализирана за грабливци штука,сом,костреж,клен,смуѓ и други грабливци како што е Јоца во Србија знам дека имаат и крап,а колку езерца како гого монд и подлес ги има за крап ? Не ли би било прекрасно тоа ? :D На никого ли му нема текнато или е премногу тешко за одржување ? Вие како постари и поискусни малце тука кажете збор два да развиеме малце темата.Јасно ми е дека не е ова како крап или слично да се храни со пченка растителна храна која лесно се набавува ова се предатори кои сакаат жив плен тоа може да се овозможи со пуштање на бела риба кога ќе пораснат истите се јадат меѓу себе тоа е природно.Што мислите вие изводлива ли е ова идеа ? Или пак веќе има такво нешто кај нас,а јас немам слушнато :roll: :o :shock:
повели на стрежево единствено само смуџ нема од тие што ги кажа, а и на тиквешко ја имаш сличната состојба

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 07, 2014 9:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Fala na pokanata :NotWorthy: i mislam deka predhodno go imame spomnato strezevo deka e dobro za spin koa praevme muabet za spin druzbata.
Muabetot mi e deka imalo porano akvarium sea kolku tolku ima gogomond i takvi mesta da nekazam ribnici :D ako tolku ti e merak krap da fatis tamu sansite ti se zgolemi enomrno neli ne e tolku sportski i interesno kako diva riba ama za spinerdziite nema ni takvo cudo.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 08, 2014 1:10 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Дек 23, 2013 12:45 pm
МислењаCOLON27
Spiro ima opcija da se dojde na stukolov kaj vas vo Bitolsko? Dali Bi sakal da mi preporacas nekoj interesen teren za spining tamu? Planiram vikendov da se prosetam natamu pa bi mi bile dobredojdeni sekakvi informacii. Odnapred blagodaram. Pozdrav


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 08, 2014 10:38 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Ja gledam temava sekoj den i se cudam. Kako toa specijalizirana voda za grablivci. Pa na site vodi ima grablivci, graba koj stigne. Se misli li nesto slicno kako specijalizirana prodavnica na odreden vid proizvodi? Na skoro site vodi vo Makedonija egzistiraat odredeni vidovi grablivci. A koi ribi ne se grablivci, popadikata, karasot, crvenoperkata, ima musicari koi gi lovat i ovie vidovi ribi i tie za niv se grablivci. Se lovi mrena na vobler, i na silikonci, samo treba da znaes. Ama mrenata ne e grablivec, ili e? Ili klenot ne e grablivec zosto se lovi na leb i na treva, pod mostovine vo centar na Skopje pred mesec ipol edno cice izvadi 2 pastrmki od polkilo na leb, a moze i pastrmkata ne e grablivec kako sto se misli. Kaj nas treba da ima voda koja sto ke bide cuvana i zastituvana i od toj sto ke ja stopanisuva i od tie sto ke lovat na nea. Za da ima nekoj koj ke stopanisuva treba toj nekoj da ima profit od seto toa, a za da ima profit treba da se vlozi i toa mnogu, da se rizikuva. A profitot ne dagja vednas treba odredeno vreme za toa, e sega dali ima takov covek neznam najverojatno ne za nekoja voda sto ke bide ,,boli glava,,. Do togas ostanuva vaka kako sto e. A za toa dali ima ili ne riba koja e po grabliva od drugite i da se poribi, ima ima vo sosedstvoto i legla za smugj, i kostrez i stuka i i som i bucov i bas i taka natamu samo treba pari, a pred toa eden kup dozvoli. da ne dolzam uste poveke dosta e.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 08, 2014 11:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON1221
ЛокацијаCOLONСкопје- Кисела Вода
FisherKing НапишиCOLON
Ja gledam temava sekoj den i se cudam. Kako toa specijalizirana voda za grablivci. Pa na site vodi ima grablivci, graba koj stigne. Se misli li nesto slicno kako specijalizirana prodavnica na odreden vid proizvodi? Na skoro site vodi vo Makedonija egzistiraat odredeni vidovi grablivci. A koi ribi ne se grablivci, popadikata, karasot, crvenoperkata, ima musicari koi gi lovat i ovie vidovi ribi i tie za niv se grablivci. Se lovi mrena na vobler, i na silikonci, samo treba da znaes. Ama mrenata ne e grablivec, ili e? Ili klenot ne e grablivec zosto se lovi na leb i na treva, pod mostovine vo centar na Skopje pred mesec ipol edno cice izvadi 2 pastrmki od polkilo na leb, a moze i pastrmkata ne e grablivec kako sto se misli. Kaj nas treba da ima voda koja sto ke bide cuvana i zastituvana i od toj sto ke ja stopanisuva i od tie sto ke lovat na nea. Za da ima nekoj koj ke stopanisuva treba toj nekoj da ima profit od seto toa, a za da ima profit treba da se vlozi i toa mnogu, da se rizikuva. A profitot ne dagja vednas treba odredeno vreme za toa, e sega dali ima takov covek neznam najverojatno ne za nekoja voda sto ke bide ,,boli glava,,. Do togas ostanuva vaka kako sto e. A za toa dali ima ili ne riba koja e po grabliva od drugite i da se poribi, ima ima vo sosedstvoto i legla za smugj, i kostrez i stuka i i som i bucov i bas i taka natamu samo treba pari, a pred toa eden kup dozvoli. da ne dolzam uste poveke dosta e.

Da !

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 09, 2014 10:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ubavo e da ima nekoe mesto jezovirce koe ke mozat spin majstorive da si pecaat,, samo onoj sto ke go pravi da go betonira i plocki da go naredi, za da ne kinat vobleri :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 14 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum