www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 19, 2024 9:38 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS14»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 20, 2011 9:40 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 26, 2010 9:55 pm
МислењаCOLON40
ЛокацијаCOLONPernik BG.
От доста време го гледам и аз това езеро - на около 60 -70 км. ми е ! Много хубаво и богато на риба езеро ! Дано тази година да имам щастието да го посетя ....... па и да се видиме с Душан !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 21, 2011 1:29 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Maр 23, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON23
ЛокацијаCOLONVlasinsko jezero, SRB
Емо, само се најави неки дан раније. Прошле године су били често риболовци из Бугарске, пецали су сома током лета и бандара/костреша зимус, на лед. Нисам их упознао лично, само сам чуо да су из Бугарске, тако да не могу да ти кажем тачно који су то риболовци били, а није ни важно.
Ето, како се мени највише допада скијање на Пирин :D , може да се деси да се теби највише допада пецање на Власинско језеро ;)
Поздрав!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 26, 2011 10:17 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 12:21 pm
МислењаCOLON189
Temperatura vode na jezeru raste, pa je izmamila i klena. Juce smo drugar i ja imali 4 lepa komada po 600-700 gr, nekoliko su nam se otkacila, kao i jedna pastrmka.

Jutrosnji ribolov ( 05,30h - 09,ooh ) jako mrsavo, nekoliko sitnih klenica i grgeca, naravno sve vraceno da poraste za neku od narednih sezona.

Pastrmka je poslednjih nekoliko dana u defanzivi, valjda je i ona mastila jaja. Pozdrav sa Vlasine !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 26, 2011 8:45 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 26, 2010 9:55 pm
МислењаCOLON40
ЛокацијаCOLONPernik BG.
dusan.momcilovic НапишиCOLON
Ето, како се мени највише допада скијање на Пирин :D , може да се деси да се теби највише допада пецање на Власинско језеро ;)
Поздрав!
Бъди сигурен , само здраве да е !

mala maca ,kazi kako ide plovkarenje , kako su ostale ribe ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 27, 2011 10:49 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 12:21 pm
МислењаCOLON189
Pocela je da se javlja krupna babuska, u plicim, zatravljenim zalivima. Radi najbolje na glistu, tanku-crvenu. To su prva iskustva onih kolega koji je pecaju.
Kostrez/grgec/bandar se sporadicno javlja, jos je u mrestu.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 30, 2011 1:22 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 12:21 pm
МислењаCOLON189
Poseban prirodni fenomen Vlasinskog jezera su takozvana ``plivajuća ostrva`` - tresetna ostrva/busevi/ koja nošena vetrom i jezerskim strujama plutaju po jezeru, dok ih vetar i pad nivoa vode za neko vreme ne ukotvi, najčešće na nekom sprudu ili nižoj obali.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Na prvoj slici je isti bus slikan sa obale, na drugoj sa jezera-vode, a na trećoj u levom uglu se nalazi isto tresetno ostrvo na panoramskom snimku.

Mogu biti površine i nekoliko hektara, ali kako vreme odmiče njihova se površina smanjuje dejstvom talasa-ispiranjem, pa im se smanjuje i debljina. Inače, pod zaštitom države su, ne može se boraviti na njima, pecati sa njih ili na bilo koji način ih uništavati (komercijalno, iskorišćavanje treseta za djubrivo, kako se nekada pokušalo da radi, na sreću sprečeno strogim propisima ).


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 30, 2011 8:16 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Maр 23, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON23
ЛокацијаCOLONVlasinsko jezero, SRB
Протекла зима се одужила, доста касно су ноћне температуре биле јако ниске, па је тек у последње време отоплио површински слој воде довољно да ''истера'' рибу на површину...
У суботу је време било мирно, а на површину су падале неке тамне Dipterae - мање тамно-браон и веће црне...

[ img ]

Риба је одлично узимала сличне мушице...
Ево и оних које су раније (осамдесетих година...) порибљене врстама из македонских вода

Плашица
[ img ]

Ову овде зову ''бодорка'', али неки стучнији кажу да је то црвенперка из јадранског слива... па бих замолио да кажете која је ово врста и где је све има у Македонији, и како је зову обично македонски риболовци... то би било занимљиво многима (да препричам...) на сајтовима и форумима у Србији...
1. ''Грчка бодорка'' (Scardinius greacus) - Егејски слив?
2. ''Јадранска црвеноперка'' (Scardinius knezevici) - Јадрански слив, Охридско ј. ?
3. ''Грунец'' (Rutilus basak) - Охридско ј. ?
[ img ]

И клен... овде је донет и из Македоније и домаћи из Србије.
[ img ]

BISTRO!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 30, 2011 11:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
grunac sigurno nije on naraste nekih 5-6cm ima zelenastu boju a usta kao truba,za bodorku sad strucni naziv neznam ni ja sad ali nije crvenoperka koju mi pecamo po MK, po neka srpska jezera lovio sam bodorku i osven to sto nema crvene perke sve drugo je isto,mozda je neki rodjak iz iste familije

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 30, 2011 11:34 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON720
ЛокацијаCOLONSkopje
Jas ja znam bodorkata pod imeto crvenooka drugo ime ne sum slusnal vo Makedonija za nea, ja ima kaj nas, se lovi na isti mesta so crvenoperkata. Ustapa i e postavena nadolu za razlika od crvenoperkata cija usta e nagore.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Власинско језеро - Србија
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 31, 2011 2:22 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Maр 23, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON23
ЛокацијаCOLONVlasinsko jezero, SRB
Oва друга риба, у средини, коју овде зову ''бодорка'', НЕМА црвене очи какве имају праве бодорке, а уста су јој НА ГОРЕ као код црвенперки, с тим што и неки стручнији кажу да јадранска црвеноперка нема црвенкаста пераја него сива... ту јадранску црвеноперку на Скадарском језеру зову ''љоља''. Нема друге, ова мора да је негде из Македоније...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS14»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum