www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 10:04 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Idealni karakteristiki za ribolovna oprema na ezerce Konce
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 16, 2011 1:17 am 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Oкт 10, 2011 3:33 am
МислењаCOLON6
ЛокацијаCOLONSkopje
Zdravo, ke moze li da mi kazete za fakanje karash ili krapce na ezerce Konce (kaj dvete ezerca gorno i dolno)vo Radovish posle Mantovo od leva strana sigurno go znaete mestoto,sakam vasha informacija za ribolovna oprema, kazete mi kakva jadica,tapa,olovca vo gramaza,tapa,da koristam za lovenje na tapa i za dlabinsko i dali bojla ili pcenka,i ako moze nekoj recept za prihrana,ne mi se veruva da ima krapce tesko malku ama karash ima sum bil veke tamu 2-3 pati,no me interesira idealni karakteristiki za ribolovna oprema za ovie 2 tipa na ribi.Pozdrav i vi blagodaram


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Idealni karakteristiki za ribolovna oprema
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 16, 2011 11:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
koga vece krapot go nema i ti ostanuva samo karasot togas i ne ti treba tvojata oprema da ima nekoi idealni karakteristiki so ogled na toa deka ke lovis na ezero trskata povece od vremeto ke ti stoi na drzac taka da i ne treba da e preterano lesna i skapa,od druga strana pak ti ako kupuvas nova oprema sigurno nema samo za toa ezero da ja koristis taka da nema da e loso i nekoja para povece da dades za nekoj 5-6m bolonjeza,okolu izborot na trska imas povece temi vece otvoreni pa da ne se povtoruvame,za debelinata na konecot se znae 0.12-0.14mm tapi vo zavisnost od terenot i dalecinata na koja lovis ke si biras gramaza mozda nekoj e lovel na ezeroto pa ke pise nesto podetalno

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Idealni karakteristiki za ribolovna oprema
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2011 12:11 am 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Oкт 10, 2011 3:33 am
МислењаCOLON6
ЛокацијаCOLONSkopje
Drugarce, sepak fala za informacijata, inaku isto sakav da prasam za karash koja e najdobrata kombinacija na hrana i prihrana? koja e od vas veke isprobana varijanta i e za siguren ulov? ima li voopsto takva pa ako moze i recept nekoj da naucam? i uste nesto od koga ke se izvrsi prihranuvanjeto (ako mozete da mi kazete sto e najdobro za prihranuvanje za da ne go najadam :) pa da si legne :) ), posle kolku vreme e dobro da se pocne so ribolov na toa mesto odma ili pak najdobro e da se dojde sledniot den? pozdrav


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Idealni karakteristiki za ribolovna oprema
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2011 1:12 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
frontier НапишиCOLON
Drugarce, sepak fala za informacijata, inaku isto sakav da prasam za karash koja e najdobrata kombinacija na hrana i prihrana? koja e od vas veke isprobana varijanta i e za siguren ulov? ima li voopsto takva pa ako moze i recept nekoj da naucam? i uste nesto od koga ke se izvrsi prihranuvanjeto (ako mozete da mi kazete sto e najdobro za prihranuvanje za da ne go najadam :) pa da si legne :) ), posle kolku vreme e dobro da se pocne so ribolov na toa mesto odma ili pak najdobro e da se dojde sledniot den? pozdrav
viewforum.php?f=21 ovde druze otvori

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Idealni karakteristiki za ribolovna oprema
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2011 8:38 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
viewtopic.php?f=21&t=707

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Idealni karakteristiki za ribolovna oprema
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2011 9:23 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 04, 2010 6:17 pm
МислењаCOLON116
ЛокацијаCOLONGevgelija
frontier ke si svaris 3 kg. pcenica i otkoga ke se svari iscadi ja vodata od nejze i napolni ja vo nekoja kofa ali mora da bide zatvorene.Za edna nedela ke skisne i veruvaj deka ke nemas podobra hrana ma sto i da kupis. koga prihranuvas ke vrlis 3-4 stiski i mozes da si lovis bez gajle. ,,B I S T R O "

_________________
ako nema za mostot go ,,P A P A S " od crnecot[/i]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Idealni karakteristiki za ribolovna oprema
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2011 9:33 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Скисната да е пченицата? Ова ми е нешто ново, јас секогаш гледам да не ми скисне. Ај подобјасни, зошто е така најдобра?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Idealni karakteristiki za ribolovna oprema
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2011 11:53 am 
Iako sum mlad ribolovec i ja prv pat slusam za skisnata pcenica ja se macam da ne mi skinse sekogas :D


Кон врв
   
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Idealni karakteristiki za ribolovna oprema
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2011 1:24 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON720
ЛокацијаCOLONSkopje
Малку скисната пченица и пченка, на некои води е добра прихрана па и мамец, особено на места каде често се крми со пченица и пченка. Но никако расипана или буѓосана.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Idealni karakteristiki za ribolovna oprema
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2011 2:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Maros mix i VDA imaat cela paleta na gotovi prihrani za karas i crvenoperka i se stvarno dobri.Forata e sto treba da se frlaat pari a za eden den uspesen ribolov ke ti treba 3-4 kg a kilogram cini 150-200den.Ti sega vidi si ja matematikata,ali pcenicata varena do raspukuvanje so dodatok na seker i vanila e isto taka dobra,
iako ti sam si ja otvori temata so cel da go dobies ovoj odgovor spored naslovot sme mnogu otideni nadvor od temaa OFF

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum