www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 30, 2020 2:15 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Pomos od skopskite kolegi(taparosi)
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 11, 2013 10:35 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 13, 2010 9:53 am
МислењаCOLON 103
Decki momentalno sum vo Skopje taka da ako nekoj go znae(znajt)toj strikoto od na crv pazar sto poprava masinki i prodava perca od perduvi za tapa molam da mi dade(dajt) br na telefon po pm ili neka pisi(pisit) na temava.
Odnapred blagodaram i pozdrav do site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos od skopskite kolegi(taparosi)
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 11, 2013 11:15 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
а да ти препорачам јас еден модел на тапи, па да не се занимваш со перца и пердуви :D

ако ти требаат стриктно перца ок, али ако сакаш добра речна тапа можам да ти помогнам ама не е од скопје

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos od skopskite kolegi(taparosi)
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 12, 2013 4:53 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 13, 2010 9:53 am
МислењаCOLON 103
Pukaj majstore samo da ne balza malza fassa massa i takvi mi ti cuda :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos od skopskite kolegi(taparosi)
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 12, 2013 8:57 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
повели колега

http://www.fishing-floats.rs/public/ima ... oat-a9.png

http://www.fishing-floats.rs/public/ima ... oat-a1.png

http://www.fishing-floats.rs/public/ima ... oat-b1.png

ако од ова нешто ти брка работа - можам да помогнам

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos od skopskite kolegi(taparosi)
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 23, 2013 4:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Друже има еден што поправа машинки на црв пазар од драчево е,па би можел до вечер бр да ти најдам.

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum