www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aвг 05, 2021 8:35 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 14, 2013 11:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
ке го биде ли бе ова чудо да го вметнам во некој мој експеримент ?
http://emilk.vn/media/catalog/product/c ... n_300g.jpg

ми се најде дома па си викам кога е за деца зошто па не и за риболов
има арома од банана - термо е стабилно мислам на состојките во него така пиши на пакетчето за припрема

што викате - мене ми вели дпаметот дека ке го јади и рибата

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 14, 2013 11:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Pisi tocno sto e,sto sodrzi i ke mu se najde krajot.Ako e mleko vo prav ke go jade zosto da ne.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 14, 2013 11:46 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Mislam namesto mleko u nekoj miks ke bide top....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 14, 2013 11:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
spiro_jas НапишиCOLON
ке го биде ли бе ова чудо да го вметнам во некој мој експеримент ?
http://emilk.vn/media/catalog/product/c ... n_300g.jpg

ми се најде дома па си викам кога е за деца зошто па не и за риболов
има арома од банана - термо е стабилно мислам на состојките во него така пиши на пакетчето за припрема

што викате - мене ми вели дпаметот дека ке го јади и рибата

ЕЕЕЕЕЕЕ до кај забегавте :hit_head: ...на децата од уста им земате. :D :D

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 14, 2013 11:58 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Провери му го рокот на траење ... ако е поминат , правац канта :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 15, 2013 12:00 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
абе тааа декларација назад е цел реферат дури да го препишам до сабајле треба да се матам, а пак на пакетчето пиши на германски а јас не разбирам

ај вака на кратко
-избалансирана комбинација на хранливи состојки која овозможува нормализирање на столицата и надоест на изгубената тежина
-содржи низок процент на масти и лактоза, а не содржи конзерванси и глутен
-состојки
обрано млеко
банана во прав
глукоза сируп
лактоза
растителни масти
калциум карбонат
Л цистин
натриум хлорид
малтодекстрин
скроб
галакто олигосахариден сируп
млечни белковини
оризово брашно
натриум цитрат
витамини(Ц, Е, А, Б1, Б2, Б6, Б12, Д3,К,ниацин, фолна киселина, пантотенска киселина, биотин)
и уште неколку - очите ми засолзеа од џарење

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 15, 2013 12:02 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
Stole НапишиCOLON
spiro_jas НапишиCOLON
ке го биде ли бе ова чудо да го вметнам во некој мој експеримент ?
http://emilk.vn/media/catalog/product/c ... n_300g.jpg

ми се најде дома па си викам кога е за деца зошто па не и за риболов
има арома од банана - термо е стабилно мислам на состојките во него така пиши на пакетчето за припрема

што викате - мене ми вели дпаметот дека ке го јади и рибата

ЕЕЕЕЕЕЕ до кај забегавте :hit_head: ...на децата од уста им земате. :D :D
столе не го јадат мојте деца ова - него го зедов за зло час нешто ми беше настината малата и така ми седи па ке го фрлаа и јас ги стопирав

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 15, 2013 12:08 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
spiro_jas НапишиCOLON
абе тааа декларација назад е цел реферат дури да го препишам до сабајле треба да се матам, а пак на пакетчето пиши на германски а јас не разбирам

ај вака на кратко
-избалансирана комбинација на хранливи состојки која овозможува нормализирање на столицата и надоест на изгубената тежина
-содржи низок процент на масти и лактоза, а не содржи конзерванси и глутен
-состојки
обрано млеко
банана во прав
глукоза сируп
лактоза
растителни масти
калциум карбонат
Л цистин
натриум хлорид
малтодекстрин
скроб
галакто олигосахариден сируп
млечни белковини
оризово брашно
натриум цитрат
витамини(Ц, Е, А, Б1, Б2, Б6, Б12, Д3,К,ниацин, фолна киселина, пантотенска киселина, биотин)
и уште неколку - очите ми засолзеа од џарење
Turaj slobodno i toa celo pakovanje :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 15, 2013 12:17 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
келтан абре тука има со дозирање по неколку лажици на пр
120мЛитри +4 мерици =130мЛитри готов оброк

е сега и цело да е кога ке се измеша низ другите состојки па и кога ке се изрола во боили нема да има зијан како што велиш
ама јас би пробал прво со помалце негде 50гр. на кг микс + 50 до 70гр коноп

и другото концентрат/страртер(мелен и малку крупеноставено), брашно тип 400, арома алхохолна банана или пудинг од банана, и јајца 5-6 до 10 нај поке
и ако ми дојди нешто друго при рака по дома ке му фрлам и од то
и јас сам не знам како ке заврши експериментот

ама битно главните состојки се тие погоре што планирам да ги смешам

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: микс експеримент
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 15, 2013 12:18 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 418
Stavaj slobodno vo mix I kazi kaj si go kupil


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum