www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

Бојла или Пченка
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=156&t=1012
Страна 12

АвторCOLON  galb [ Вто Сеп 27, 2011 5:49 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Бојла или Пченка

Што е разликата меѓу бојлата и пченката, теренот, времето или нешто друго?? Мала помош бидејки сум почетник во крапскиот риболов???

АвторCOLON  kircask [ Вто Сеп 27, 2011 6:20 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Бојла или Пченка

Od moja strana razlikata e so pcenka mozes da go najades krapot i ke go zasitis , a so bojlata nemozes sekogas ke bide gladen i bara uste :D zatoa sto ima aminokiselini vo bojlata i red drugi stvari sto se vari kaj nego mnogu brzo za raslika od pcenkata .

АвторCOLON  galb [ Сре Сеп 28, 2011 12:40 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Бојла или Пченка

Значи подобро е да се лови на бојла.. А со крмењето ако ловиш на бојла дали крмиш само со бојла или мешаш бојла и пченка??

АвторCOLON  kircask [ Сре Сеп 28, 2011 1:04 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Бојла или Пченка

mesas bojla pcenka prv den lovis na pcenka 2 den 50% tret den samo bojla

АвторCOLON  galb [ Сре Сеп 28, 2011 6:21 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Бојла или Пченка

Фала многу на советот!!! :D

АвторCOLON  SALE CARP [ Сре Сеп 28, 2011 11:25 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Бојла или Пченка

се зависи каде и на која вода ловиш......ако знаеш дека крапот веќе работи на боила на таа вода каде што планираш да ловиш нема потреба да ловиш на пченка,а прихрануваш со пченка,конопно семе и други работи по сопствен избор и обавезно боили, а после извесно време прихрануваш само со боили- и подобро би било после секој уловен крап да прихраниш со неколку боили ;)

АвторCOLON  mrco [ Саб Oкт 01, 2011 2:14 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Бојла или Пченка

tka e sale

АвторCOLON  Илчо [ Нед Oкт 28, 2012 10:10 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Бојла или Пченка

Se raspravam so eden drugar puno vreme okolu ova pa da ve prasam nesto.I vaka glasi prasanjeto zajci neli e podobro da se lovi na pcenka na diva voda ? Lovese tamu 2-3 dena na sekakvi boili nemase ni 1 tit dodeka ajs an obicna pcenak an dubinka iam fateno krapcinja poveke pati nezdam dali bil baksuz li iam neshto :foottap: :D :D

АвторCOLON  spiro_jas [ Нед Oкт 28, 2012 10:29 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Бојла или Пченка

волчко
во многу од темите имаш одговор на ова прашање
- се разбира дека боилата е подобар мамец за крапот само треба многу работа како шо вели :ico:

ти препорачувам малце повеке да ги разгледаш некои теми во крапскиот радел и тебе и на другарчето ;)
и мислам дека ке добиете доста информации како и што со боилата

АвторCOLON  Илчо [ Нед Oкт 28, 2012 10:31 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Бојла или Пченка

Fala ama ne ne moja noga u krapski odel ne stapnuva :D Ima premnog za citanje i mnogu deshifriranje izgleda ke si ostane dilema megu nas dvajcata :lol: :lol:

Страна 12 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/