www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 25, 2022 2:47 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 18, 2012 4:03 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Без ралика какви техники или мамци користиме на крајот е најважна психата на рибарот.Јас поштувам дека ја измамил да ја фати само тоа ништо друго, а тоа што празни реката што полнат вреки по 15кг јас прв би им удрил стап ... кој к#рац му е толку риба.Незнам што друго да ви кажам што сами не го знаете :) знам дека до утре можеме тука да водиме дискусија али се надевам дека некој ќе прочита и ќе му дојде малце памет :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 18, 2012 11:57 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Во Гевгелија деновиве партал го правеле бојникот на трокука,по 15-20 кила ваделе и поа картали. :(
Што прават со толку риба неми е јасно,освен да ја продаваат незнам што друго би правеле :twisted:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 18, 2012 3:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Ako ne ve mrzi da vidite po sosedstvoto sto im pravat na "ribarite" sto lovat na nacinot za koj debatirame proverete na facebook stranata na vidre kraljevo pa posle zaprasajte se dali e dozvoleno ili ne e http://www.facebook.com/profile.php?id=100002000014645

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 18, 2012 5:03 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON 190
kire НапишиCOLON
Во Гевгелија деновиве партал го правеле бојникот на трокука,по 15-20 кила ваделе и поа картали. :(
Што прават со толку риба неми е јасно,освен да ја продаваат незнам што друго би правеле :twisted:


seto toa e tocno sto e napisano,deka se vadi riba se vadi,dali e dozvoleno ili ne toa e druga prkazna,ednostavno nemozis da im dokazis deka toa ne e vo red,spijat po vardar denje i nokje samo i samo kormoranot da ne ja izbrka ribata,komentarite na ribarite se slednive :!: sto e podobro deset kormorani da izedat 20/30 kila riba ili nekoj da si ja prehrani familijata{ovaa ne se desava sekoj den ovaa e 10/20 dena u godinata :?: :?: :?: :?:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 18, 2012 6:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Што ке прехрани фамилијата не се зафркавај никој нејке да јаде риба секој ден и плус тоа кормораните дека јадат рибата секако ама тоа е дел од природата секогаш е така сега кажи ми дали е фер и праведно ние да се мешаме со мајка природа кормораните прават тоа за опстанкот а рибарите го прават да си го мерат ... кој му е поголем т.е кој повеќе ќе фати.Знам за факт дека некои ја продаваат рибата ама тоа е претеризам да се полни вреки риба.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 18, 2012 10:56 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON 190
toa se nivni stavovi i nikoj nemoze da gi promeni,na pazar u Gevgelija ima karas ali nikoj ne go zima a bojnik tesko deka ke najdes 3/4 kila da si kupis :?: :?:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 21, 2012 2:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
protiv sum..na takov nacin na lovenje...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 24, 2012 1:21 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Еве за сите што тврдат дека е дозволено да се лови бојник на гола трокука, извадок од законот на рибарство:

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 24, 2012 5:00 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Саб Дек 11, 2010 7:25 pm
МислењаCOLON 27
jas mislam deka ribolov so trokuka e ne zakonski bidejki ke se ostetuva sekakov vid na riba.na primer sto ke bide ako site fakame so trokuki. 8-)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на трокука, ЗА или ПРОТИВ?
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 24, 2012 5:40 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON 673
ЛокацијаCOLON skopje
Филип НапишиCOLON
Еве за сите што тврдат дека е дозволено да се лови бојник на гола трокука, извадок од законот на рибарство:

[ img ]
Ne e za vo ova tema ali neznam kako da go citiram ovoj post vo (laf mo..2).Filip sigurno go poznavas toj sto go izgotvil ova ali kaj sto si obeelezal 3kuka pod nego pisuva za unistuvanje na voda i slicno-prasajte go istjot vo moe ili na cel forum mislenje kako da se promeni bojata na vodata na Pcinja >OD ZEMJA KAFENA< na bistra za pijenje ;) ne sum vo namera za konflikt samo nekako da se postavi prasanjeto na urednikot na ovoj clen :evil:

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum