www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maј 07, 2024 10:14 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS17»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 20, 2011 4:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Секако дека вака цивилизирано ке продолжи оваа кампања и дека ова е вистинскиот начин да се дискутира....
цивилизирано и во одлична рибарска атмосфера да го прошириме духот.
Утре ке се видиме на вода бар едно здраво ке се каже, сепак ете човечките односи се на прво место!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 20, 2011 11:59 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
..Темата е топ...респект за howitz...само,еве збор два и од мене......!!!!
Веќе многу години наназат сум рибар,откако се сеќавам за мене...занаетот ми е од стариот....од '99 па наваму бркам само крап,бела риба само за во тавче додека сме на вода,од 2004 загазив во спортските води,прво се појавував на некои организирани купови па се до државната лига...додека не стапнав во спортистите само имав слушнато дека некои рибари претпочитаат catch & release,силум на приликите и сам станав еден од нив ама до одреден степен....Ја сваќам тежината на темава и не ми е јасно!!!!!....и на mkacarp-forumot,дел од рибарите влегуваа во конфликт поради ова "свесно" движење,само со полна одговорност тврдам дека во нашава држава постојат само 2-3 рибари што во потполност и го практикуваат,останатите сме само глумци на водената сцена.....само препукување,фалење и лицемерие пред другите за докажување на свесноста а во првата прилика кога мислиш дека никој не те гледа ај у ранец....се одеше дури и до нагрдување на рибарските личности,како месари,рибождери и.т.н......!!!!
Темава е добра,да даде потстрек кај поголемиот дел од риболовците,зашто во секој случај ако се настави со ова темпо,за неколку години ќе си ги закачиме нашите "берданки" по зидовите на собите и ќе се сеќаваме на времињата кога ловевме риби,ама сепак....рибари сме,....кој не сака да касне свежо рипче....!!!
Лично практикувам да си однесам парче две па и три конзумна риба,значи со одредена големина и тежина и нормално се во зависност од уловот....жално е кога гледам дека некои земаат крапчиња испод кило,пожално е кога капитална риба завршува на трпеза...па сега,тоа е!!!!!
Еве од рана пролет ми почна сезоната,фативме многу риба ама моравме да ја пуштаме назад,такмичења,тоа е,многу луге,судии,пропозициите така налагаат,спортски риболов...ама заврши и тоа за оваа год....и со душа чекам да најдам некој слободен ден за рекреативен риболов,па и јас сум само човек,рибар сакам да каснам свежо рипче....!!!
Во секој случај го поздравувам твојот гест,потребата за едукација,ама сепак треба да кренеме со мали чекори....поздрав и БИСТРО!!!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 22, 2011 12:07 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 11:02 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Супер, милина, едноставно човек да се порадува за момент :) Браво!

Каде се фатени ако не е тајна ? :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 5:49 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
;) Во мојот случај на Треска


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 8:49 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
abe ova fati pusti denes me iznervira
cekajki crvenoperka na dubinsko mi se zakaci krapce prvo vo mojata ribolovna kariera
dojde eden proklet cuvar go izmeri bese 800gr i me natera da go pustam za da ne mi gi zema trskite :x


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 9:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
:x


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 9:40 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Млад Риболовец НапишиCOLON
abe ova fati pusti denes me iznervira
cekajki crvenoperka na dubinsko mi se zakaci krapce prvo vo mojata ribolovna kariera
dojde eden proklet cuvar go izmeri bese 800gr i me natera da go pustam za da ne mi gi zema trskite :x
Bas i ja sega se nerviram za toa :o . Kako ne mu bese sram da ti go pusti ripceto :o Sram da mu e.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 9:52 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ne me razocaruvaj.
Ubavo ti napravil cuvarot.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 9:55 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Млад Риболовец НапишиCOLON
abe ova fati pusti denes me iznervira
cekajki crvenoperka na dubinsko mi se zakaci krapce prvo vo mojata ribolovna kariera
dojde eden proklet cuvar go izmeri bese 800gr i me natera da go pustam za da ne mi gi zema trskite :x
Pofalba za cuvarot. Covekot sovesno si rabotel.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS17»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum