www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 25, 2022 2:44 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:17 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Е ајде тогаш Ти Боби светни не како треба да се спортува штом вака се искажуваш !
Во секој спорт поединци пробуваат и со недозволени средства да дојдат до саканата цел , затоа се тука судиите да внимават на тоа.
И каде виде догажување на нечие его ако некој реши да се натпреварува, пишуваш неосновани работи !
Затоа и натпреварувањата барем во риболовот ви се на ниво на какви се !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:18 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Тафта за мене постојат само рибоЛОВЦИ и рибоКРАДЦИ.

Џентлмени и ЅВЕРОВИ


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:20 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Mesate babi i zabi.

Duki jas znam sportski ribolovci koi na svetskoto vo Belgrad zimaa ripcinja odnosno gi trpaa pod satorot za da gi jadat :hit_head: :hit_head:

Lapanje se misli na onie a skoro site koi zimaat za prodavanje ribi i davanje po nekolku kila na komshii samo za da go zadovolat egoto i da gi falata prijatelite i komsiite kako se oni golemi ribolovci.Za dokaz i edna fotografija e dovolna.Za mezenje ti treba nekoe kilce ne ti trebaat 10-20-30 kg riba.Sportski nacin na ribolov odnosno sportski ribolovec e istiot rekreativen ribolovec koj isto uziva vo prirodata i vo natprevaruvanjeto so samata riba(pogolem sport vo ribolovot nema) megutoa so golem respekt sprema celata priroda nesamo ribata.Krshenje na drva,secenje za mesto,palenje,unishtuvanje trska,frlanje gubre kaj ke se stigne,cuvanje riba po tri dena,e nesportsko odnesuvanej pokraj voda.Sekoj shto zima riba nemoze da bide sportski ribolovec.

Sportkata legitimacija e za natprevari i nisto drugo kako sto kazaa ima sportski ribolovci deset pati pogolemi od site so legitimacija.Sekoj shto ja pocituva prirodata i faka kako shto e bez da ja unistuva.sekoj koj ulovenata riba ja vraka nazad e najsportskiot nacin za dokaz i nisto drugo.So tekot na godinite Mnogu lupanje vo gradi deka se sportisti ustvari se rekreativci.

Sekoj ima pravo na svoj izbor i go pocituvam.Koj saka neka zima koj saka neka nezima ama treba ednas MRF da napravi razlika vo odnos na beneficiite i pravilata za tie shto zimaat i tie shto sportuvaat

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:22 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Bobi_Brada НапишиCOLON
Тафта за мене постојат само рибоЛОВЦИ и рибоКРАДЦИ.

Џентлмени и ЅВЕРОВИ
Ribokradec bobi e sekoj onoj koj ke zeme riba von propisanite merki ili ke faka na nedozvolen nacin spored isto propisanite pravila.Taka da poleka so izjavite

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:27 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
vasil НапишиCOLON
Е ајде тогаш Ти Боби светни не како треба да се спортува штом вака се искажуваш !
Во секој спорт поединци пробуваат и со недозволени средства да дојдат до саканата цел , затоа се тука судиите да внимават на тоа.
И каде виде догажување на нечие его ако некој реши да се натпреварува, пишуваш неосновани работи !
Затоа и натпреварувањата барем во риболовот ви се на ниво на какви се !
Спортски е да се бориш со некого ФЕР. Со исти средства. На исто место. По исти правила.
За сите се исто. На еден натпревар ако е речено не помала јадица од 6. Тогаш нема да се користи.
Нема живи мамки. Тогаш нема . . . Да не набројувам понатаму.

Па СВЕТСКИ натпревари се лажираат и милиони луге се донесуваат во заблуда.
Кажи ми Васил што е тука СПОРТСКИ


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:30 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Да Јане се слагам со тебе, но го занемарувам тој факт како минорен.
Она ДРУГО ми го пореметува се.

Да не дозволиш еден вид да се разножува. Да сотреш се што мрда во една вода.
И знаеш на што се мислам.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:31 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Пишуваш работи со кои воопшто не си запознат, немам намера да коментирам понатаму , мислам дека нема да е од корист !
ПС. а и темата е катасторфа од самиот почеток


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:31 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON 403
ЛокацијаCOLON Kavadarci -Skopje-Kavadarci
Bobi_Brada НапишиCOLON
Спортски риболов :confused: Рекреативен риболов :confused:

Риболов е РИБОЛОВ. Битно е како се однесуваш кон РИБИТЕ и останатата ПРИРОДА.
Дали тој твој однос е ФЕР. ЏЕНТЛМЕНСКИ. Дали си ЛАВ во СРЦЕТО и ги почитуваш правилата
на ПРИРОДАТА.

Натпреварите во Риболов, е тоа е само ДОКАЖУВАЊЕ на еден пред друг. Најчесто во тие
докажувања нема НИШТО СПОРТСКО. Се користат и недозволени средства и тактики. И превари,
и се и сешто за да се биде ПОДОБАР од другиот. Е тоа не е СПОРТ. Чисто докажување на ЕГОТО.

Ова задното го мислам на оние Риболовци кои . . . Па и самите ке се препознаат во постов.
На останатите мошжам само да им посакам УСПЕХ и големо ЗАДОВОЛСТВО во времето проведено
на ВОДАи во ПРИРАДА.

БИСТРО
Indeed! :NotWorthy:

Aaa da i zaboraviv, prvi sme da si gi merime (so sekoja pocit kon povozrasnite kolegi)...

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:37 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
vasil НапишиCOLON
Пишуваш работи со кои воопшто не си запознат, немам намера да коментирам понатаму , мислам дека нема да е од корист !
ПС. а и темата е катасторфа од самиот почеток
Знам Василе. За жал знам. Се запалив ијас едно време за Крапска Лига. НО . . .

Кажи ми молимте дали е спортски да на еден крапски натпревар чекаш да се стемни и
веднаш на јадица да ставаш ЖИВИ мамки.

:confused: :confused: :confused: :hit_head: :confused: :confused: :confused:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 11:40 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
И

КОЈА Е УБАВИНАТА ВО СПОРТОТ АКО СЕ ИГРА Н Е Ч Е С Н О, В А Л К А Н О


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum