www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 25, 2022 1:59 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 2:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Uste edno razmisluvanje da napisam.

Sto e KOSARKA :arrow: neli e SPORT,jas igram kosarka ednas nedelno,znaci jas na nekoj nacin sum sportist.Razlika pomedju mene i primer P.Antic e sto toj so toj sport se bavi PROFESIONALNO a jas REKREATIVNO i dvaicata sme sportisti.

Ribolovot e isto sport taka da site sme sportisti na nekoj nacin,samo sto primer jas sum rekreativec a DANNY FAIRBRASS e profesionalec.
:thumbs_up:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 3:57 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
Во период кој е многу важен за заживување на НАТПРЕВАРУВАЧКИОТ КРАПСКИ РИБОЛОВ, а кој според интересот им е важен и на оние кој немаат намера да натпревауваат, оставете ги проблемите од овој вид зад Вас. Докажувањето на сопствените ВРЕДНОСТИ оставете ги за на стаза. СТАВОВИТЕ со кои настапувате на форумов, со малку повеќе респект кон оние кои вложуваат и до сега оставиле трага во СПОРТСКИОТ КРАПСКИ РИБОЛОВ. Не ги омаловажувајте со поистоветувања кои немаат никаква врска со СПОРТ со НАТПРЕВАР. Секоја чест на секој кој е риболовец, рекреативен или спортски. Искрена надеж за оние кои имаат голема желба за ДОКАЖУВАЊЕ дека еден ден ќе ги надминат објективните пречки да настапат на натпревари. Тогаш, алибито за дискусии од типот СПОРТСКИ РИБОЛОВ ќе биде сосема доволно, барем искуствено. Нели?

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 10, 2013 5:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... мислам дека многумина не сватија зошо е оваа Тема!

Пошто ние често дискутираме за проблемите во риболовот кои не се средени како шо треба, и во тие дискусии се мешаа поимите на Рекреативен и Спортски. За Спортски Риболов колку толку е средено за натпревар/риболовење, т.е. и да немат Концесија спортскиот риболов можит да се одвиват.

Проблемот е за рекреативците каде не е средено све како шо треба и ево гледаме дека некако тргвит работата, полека ама ќе бидит, барем се надеваме :P Така да кога ќе разговараме/дискутираме за проблемите за концесии, годишни, регионални и сл. се мислит на РЕКРЕАТИВНИ Риболовци, каде што многумина го користеа зборот СПОРТСКИ шо нема во овај случај допирна точка ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 17, 2015 9:53 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Само сакам да ја кренам темава чисто информативно, добро е секој риболовец да ја прочита и да можеби даде ново мислење и став. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum