www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 25, 2022 3:34 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 18 19 20 21 22
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 16, 2014 11:36 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... од однесувањето на некој колеги на форумов, и да е некој 100% фати-пушти риболовец, ќе се свртит на 200% рибокрадец :evil: Претервите некој од вас преку сите дозволени граници и го пикате носот кај шо требит и не требит :!: Ако е дозволено со закон колку еден рекреативен а не спортски риболовец смее да земит Риби со себе, кај го наоѓате правото да им сугерирате на некој колеги шо да прает со својот улов ... абе аман, лезет не остана вејќе од некој од вас ...

Фајќајте си Риби по законските правила, сликајте се во природа, имајте си убај спомени од местото на настанот и нека ...ви дреме, то е за на друго место ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 16, 2014 12:11 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Колеги темата не е животниот век на рибите, за тоа има друга тема таму продолжете. Злате види кога ќе можеш асално подсредија темава, само со Примерите, Менде дојде, го кажа својот пример и може благодарни да му бидеме, ако имате слични примери пишувајте ако не, има други теми за други моабети


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 18 19 20 21 22

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum