www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 25, 2022 3:30 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 12:16 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
kompir99 НапишиCOLON
Drugar Kire electron ova ti e kako branenje doktorska disertacija...Sega branija...Postavi tema tapet daj gi iminjata postovite u da pocneme da plukame po niv. ..Nooooo najvaznata rabota ja zaboravi zosto e toa taka. ..Tocno e deka imalo I ke ima, po mene sekogas vo ramkite na dizvolenoto....Se spomnaa I stranski forumi. ...Nekoj bil nekoj seuste e vo niv. ..Ko prezivi pricace. ..Ja ke kazam vo moe licno ime, , ako neznam prasuvam, ako sakam zamoluvam no ako me pravi nekoj glup itekako znam da bidam ironicen I cinicen. ...
Hm , a kako znaes dali si glup ili ne :seir:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 1:14 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Jas sum da gi banirame !! Smesta !! ...ajde nabroj gi sega :seir:
I ce zovrie forumov od reportazi so mrena zivota ..granka zivota ...milina ce bide . .. pa aplauzi do vesvest :~~ ce ima sto da se cita . ..samo cekaj ..ako sum vo onaa saka-zulu grupa ...ce me baniraat i mene :hit_head: Patem znae li nekoj sto e toa шака

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 1:16 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
E jebg ..sad ga vidis sad ga nevidis rabotava :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 4:15 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Кирца знаеш ли што е иронија друже?
Тоа што Македонците ги нарекуваш Ма(Ќ)едонци и тоа во насловот :lepi: :mrgreen:

Се зезам, без навреда. По мене нема потреба од вакви теми, ако некој не го поднесуваш тогаш не го читај и не се чепкај со него, не му реплицирај и едноставно е. Во секојдневието цинизам и иронија насекаде околу нас, јеб*га форумов не е имун на тоа, така да секој со својот разум и ниво на конверзација.

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 10:07 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON 388
ЛокацијаCOLON Свети Николе
хммммм, имав најдобра намера да малку напреднеме во развојот и еволуцијата на риболовецот македонец, ама видов дека некои разбрале а некои не разбрале од која причина ја напишав темава.
се е уреду мене никој на форум не ме нервира и немам намера да се нервирам, баш па тука кај што седнам во денот наутро со кафе и навечер пред да одам дома,има мене кој да ме нервира доволно.
туку ги отворам темите да погледнам што имат разменето колегите и што ке видам.
за дојранско како карашот нечинел незнам ова незнам што, а оно 90% од езерата немаме што да пецаме и он нечинел.
ја отворам темата за крапска лига јас неидам јас нејќам ваму јас нејќам таму бидејќи тој сака таму и како да напреднете пошто јас досега не сум такмичел зборам за вас .
ќе се пориби некое езеро како нашето ние се радуваме како мали деца, а вие мислам некои од вас нарипавте како тоа не било доволно како не сме порибувале незнам од кога и колку и што да кажам подобро е и 5 риби да се пуштат одколку ич.
ја отварам темата за државни дозволи и наместо да се радуваме бидејќи парите ќе одат кај концесионерите од годишните зошто нема да вадиме државни па парите да одат во државата ние и тука рипаме,дај боже да ја направат и 15000 па сите да си извадат годишни од концесионерите.
и нејќам да прикачувам текстови од други форуми да видете во каква слога се рибарите таму.
а има и многу други теми ама да не пишувам басни како што вели ицо :mrgreen:
кој сакал да ме разбере ме разбрал кој не ок.

_________________
КД електроника.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 11:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Keltan НапишиCOLON
kompir99 НапишиCOLON
Drugar Kire electron ova ti e kako branenje doktorska disertacija...Sega branija...Postavi tema tapet daj gi iminjata postovite u da pocneme da plukame po niv. ..Nooooo najvaznata rabota ja zaboravi zosto e toa taka. ..Tocno e deka imalo I ke ima, po mene sekogas vo ramkite na dizvolenoto....Se spomnaa I stranski forumi. ...Nekoj bil nekoj seuste e vo niv. ..Ko prezivi pricace. ..Ja ke kazam vo moe licno ime, , ako neznam prasuvam, ako sakam zamoluvam no ako me pravi nekoj glup itekako znam da bidam ironicen I cinicen. ...
Hm , a kako znaes dali si glup ili ne :seir:
Hmm a znaes ti da Twerkas. ...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 1:45 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
kireelektron НапишиCOLON
хммммм, имав најдобра намера да малку напреднеме во развојот и еволуцијата на риболовецот македонец, ама видов дека некои разбрале а некои не разбрале од која причина ја напишав темава.
се е уреду мене никој на форум не ме нервира и немам намера да се нервирам, баш па тука кај што седнам во денот наутро со кафе и навечер пред да одам дома,има мене кој да ме нервира доволно.
туку ги отворам темите да погледнам што имат разменето колегите и што ке видам.
за дојранско како карашот нечинел незнам ова незнам што, а оно 90% од езерата немаме што да пецаме и он нечинел.
ја отворам темата за крапска лига јас неидам јас нејќам ваму јас нејќам таму бидејќи тој сака таму и како да напреднете пошто јас досега не сум такмичел зборам за вас .
ќе се пориби некое езеро како нашето ние се радуваме како мали деца, а вие мислам некои од вас нарипавте како тоа не било доволно како не сме порибувале незнам од кога и колку и што да кажам подобро е и 5 риби да се пуштат одколку ич.
ја отварам темата за државни дозволи и наместо да се радуваме бидејќи парите ќе одат кај концесионерите од годишните зошто нема да вадиме државни па парите да одат во државата ние и тука рипаме,дај боже да ја направат и 15000 па сите да си извадат годишни од концесионерите.
и нејќам да прикачувам текстови од други форуми да видете во каква слога се рибарите таму.
а има и многу други теми ама да не пишувам басни како што вели ицо :mrgreen:
кој сакал да ме разбере ме разбрал кој не ок.
Smeni go naslovot na temata !!! Ti ne sakas kritiki !!

Procitaj si go prviot post !!
kireelektron НапишиCOLON
ИРОНИЈА,цинизам и само иронија,цинизам. на секаде по темите.
ИРОНИЈА,цинизам каде и да погледнеш.
ИРОНИЈА која тема и да ја отвориш.

ИРОНИЈА на кој и колега пријател рибар да помислиш.
и за крај
ИРОНИЈА :!: :!: страшна работа
:!:
се изедовме меѓусебно а сакаме другите да не не јадат однадвор. :?:

пс.можеби подобро ќе биде ние маќедонците да отвориме форум за напаѓање за негативност, затоа што ѓи гледаме само грешќите(негативните страни) на друѓите(а не си ѓи гледаме своите),за јадење тр*ци,го*на, со еден или два збора :!: цинизам, иронија. :!:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 1:48 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
kompir99 НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
kompir99 НапишиCOLON
Drugar Kire electron ova ti e kako branenje doktorska disertacija...Sega branija...Postavi tema tapet daj gi iminjata postovite u da pocneme da plukame po niv. ..Nooooo najvaznata rabota ja zaboravi zosto e toa taka. ..Tocno e deka imalo I ke ima, po mene sekogas vo ramkite na dizvolenoto....Se spomnaa I stranski forumi. ...Nekoj bil nekoj seuste e vo niv. ..Ko prezivi pricace. ..Ja ke kazam vo moe licno ime, , ako neznam prasuvam, ako sakam zamoluvam no ako me pravi nekoj glup itekako znam da bidam ironicen I cinicen. ...
Hm , a kako znaes dali si glup ili ne :seir:
Hmm a znaes ti da Twerkas. ...
A sto e toa da Twerkas ? Seriozno te prasuvam KAKO znaes deka nekoj te pravi GLUP ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 2:44 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Јан 03, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON 158
Keltan НапишиCOLON
kompir99 НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
kompir99 НапишиCOLON
Drugar Kire electron ova ti e kako branenje doktorska disertacija...Sega branija...Postavi tema tapet daj gi iminjata postovite u da pocneme da plukame po niv. ..Nooooo najvaznata rabota ja zaboravi zosto e toa taka. ..Tocno e deka imalo I ke ima, po mene sekogas vo ramkite na dizvolenoto....Se spomnaa I stranski forumi. ...Nekoj bil nekoj seuste e vo niv. ..Ko prezivi pricace. ..Ja ke kazam vo moe licno ime, , ako neznam prasuvam, ako sakam zamoluvam no ako me pravi nekoj glup itekako znam da bidam ironicen I cinicen. ...
Hm , a kako znaes dali si glup ili ne :seir:
Hmm a znaes ti da Twerkas. ...
A sto e toa da Twerkas ? Seriozno te prasuvam KAKO znaes deka nekoj te pravi GLUP ??
Prasaj ja Severina,za Twerkanjeto!


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 21, 2015 8:36 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Кире со должна почит, НО,...во иднина барем внимавај кога го пишуваш насловот, сакаш да поттикнеш нешто, а со насловот незнам што питтикнуваш....

Со првиот пост....човек кога ќе прочита ќе си рече “сите бродови потонале во оваа земја и на овој форум“....

Она што јас би сакал да ти укажам е да си трпелив и да го поднаучиш малку форумот т.е карактерите на форумот малку повеќе, сепак година ипол си член тука, мислиш дека си видел многу работи, но те уверувам дека треба и повеќе време за да ти се објаснат некои работи....

За работите што ги пиша во тамава што те потикнале....у стилот “Во тема дојранско имало дебата дали требало или не да се лови карашот“...после тоа луѓето имало дебата за државната дозвола итн....треба да разбереш дека тука има различни мислења и луѓето настапуваат од различни агли и не гледам ништо лошо во тоа, тебе ако не ти се разбирливи некои луѓе и нивни дебати не значи дека се е црно, можеби некој и тебе не те разбира...

Споредбата со другите форуми, држи ама и не држи, и таму има разни дебати, но и различни системи на казнување.....нашиот форум важи за толерантен и можеби затоа некои луѓе и се забораваат, а после цвикаат кога ќе бидат казнети, ама цвикаат тука кај нас бидејќи се знаат со доста луѓе, на странските форуми се малку порезервирани, затоа што таму не ги шмирглаат многу, ќе ја згреши нешто, го исфрлаат од форум и чао пријатно....

Тука кај нас е малку полабаво и послободно, а доказ за тоа е и твојава тема, на некои од другите форуми ако отвориш некоја вака слична тема може и казна да добиеш, тука не е така, ти си отвори тема, си изнапиша се и сешто за “маќедонците“,, за форумот, за форумџиите...и ништо не ти фали, освен што ќе ја затвориме темава.....

П.С Замолница друг пат отварај теми за риболов


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum