www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 25, 2022 2:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 5:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Ako mislis na mene , ne . .. ne sum greska ...Posto vkupno mometalno se 1815 znaci deka ostanuvaat 15 za koj vredi da trpis . ..makar i tri zbora da razmensi ..AKO te ostavat :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 5:56 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Stole НапишиCOLON
Тема тотална УТКА. Наслов НАВРЕДЛИВ.
:lepi:

Што се однесува до еден коментар дека колегите од Мк се само неми посматрачи во другите форуми можам да кажам дека е апсолутно неточна информација.
Бидејки ги следам форумите во Србија и Бугарија (од хрватските се откажав кога еден тип ме праша на кој тоа јазик пишувам го отерав каде што му е местото) тврдам дека колегите од овој форум имат супер коментари во теми кои ги интересира и никој не се подигрува со нивното знаење или незнаење!


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 6:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Ima edna stara pogovorka

Ko se bije,taj se voli :D :D :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 6:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON 388
ЛокацијаCOLON Свети Николе
колеги со темава нејќев ама баш никого да навредам лично, или да потенцирам баш некој од нас на овој форум :nono: .
значи сакав да кажам дека малку треба да се понесуваме потолерантно кон другите колеги и да имаме малку почит кон тоа што сме ние самите, кон тоа што го имаме како овој форум и неговото членство,.
еве само уште еден пример неколку мои пријатели кои ги познавам што шетаат по други земји, не мора на риболов туку на работа на одмор, ги почитуваат тие држави и не фрлаат отпадоци ниту марамче ,ниту пикавец од цигара на улица туку каде му е местото, а во маќедонија пушат и фрлаат пикавци јадат и фрлаат по земја по улица по тротоари насекаде.по кого фрламе луге? по нас самите !
значи се газиме бре луге самите се уништуваме .
мораме да се подржуваме и да сме единствени во размислувањата како на пример за лигата кога, каде ,за тактиката на светско каква,за лугето кои можеби нешто незнаат дека треба да им се помогне, а не да се исмејуваат неискусните,.

_________________
КД електроника.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 6:27 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
не е тоа иронија и цинизам.. не не..

... тоа е страв за да комуницираат.. страв за да прашаат и да кажат ова и ова не го знам, пошто ти го знаеш ајде помогни ми да го научам и јас..

страв е затоа што мислат дека и оној престиж што го стекнале ќе го изгубат.. ситничат со информации кој дел за интерес кој од егоизам..


добро е да имаш став и да го браниш па макар бил и погрешен.. ама да лизгаш некого за нечиви лични сатисфакции.. па не иде - освен ако не си малце егоцентрик - јас јас јас.. е ти де.. да да ти.. ТИ, ако можеш помогни.. ако НЕ можеш не одмагај...

п.с. Не сме МаЌедонци.. Македонци сме.. мала замерка која е добронамерна..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 6:30 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
кире, своето батко.. е најлесно да го усереш..
таму надвор некаде во светот се понашаме се под терк и пропис.. а тука дивееме.. многу нормално..

скапа била казната за цигари или за фрлање на смет.. не бе скапа 3 плати ќе ја направиш.. на нас ни фали чизма за малце да ни го згази егото, паметот и понашањето..

секаде каде газела чизма има ред.. каде не газела чизма ничкум е се..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 8:44 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
mene eden basnopisec od prilep zivci mi kine sakam da go baniraat dozivotno :lol: :lol: no go trpam 3 god so da pravam :lol: :lol:

kolegi zaebite prikazni gacki, normalna rabota e i ne se zmaarajte mnogu, doma 4ca sme pa ne mozeme da se razbereme pa ovde eden kup narod iako 90% site se znaat pa ima gacki i prikazni,,site forumi se takvi ima specijalki kako i ovde :lol: sto neznaci deka i oni nemaat nekoj pridones u samiot forum,, :D

ova e prava tema za merenje mali kurinja, i mislam deka ne treba da ja ima, ne protiv toj sto ja postavil , nego da ne se vrakame nazad 100 pati sto sme go pominale :lepi: :lepi:

petel baits,, od preubaviot veles :mrgreen:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 8:49 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Keltan НапишиCOLON
Kazi Aki receptot za 100 prijateli ...jas edino uspeav 1800 neprijateli da napravam :D

more azdajo prilepska , beso da te fati :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 10:01 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
:D muka si nemam ..cela zima si lovam ribcinja .. i po nekoj forumas na oko zemam :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 20, 2015 10:03 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
DOBRO E STO LOVIS, KE BIDES SPREMEN ZA APRIL :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum