www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 05, 2022 1:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 12, 2016 12:44 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... логика: Концесионер кој ја зел концесијата на 6 години, со порибвење на Пастрмка или Крап, му прајт услуга на следниот Концесионер, пошто порибената риба најрано за 4 до 6 години ќе пораснит за продажба


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 12, 2016 8:54 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Lepi НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
Stopanskiot ribolov mora da go ima u mk,samo domakinsko rabotenje treba,i poribuvanje..
... доколку правилно се сватит ова шо Ицо го напиша мислам дека тука е иднината ... би додал дека: да се дајт некоја вода под концесија од 6 године не е баш добро решение. Мислам дека концесиите требит да се дает на минимум 15 години за да мојт концесионерот да изработит долгорочен план.
Ицо се измотава во темава :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 12, 2016 8:59 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... секој со своето мислење и намера


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 12, 2016 12:13 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Jas sum seriozen : . Stipanskiot ribolov mora da go ima,,toa e zdrava hrana.. :a u koncesionerite si rabotat profesionalno do sega...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 12, 2016 12:26 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Lepi НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
Stopanskiot ribolov mora da go ima u mk,samo domakinsko rabotenje treba,i poribuvanje..
... доколку правилно се сватит ова шо Ицо го напиша мислам дека тука е иднината ... би додал дека: да се дајт некоја вода под концесија од 6 године не е баш добро решение. Мислам дека концесиите требит да се дает на минимум 15 години за да мојт концесионерот да изработит долгорочен план.
i strogi kontroli..izlov,dnevnik na poribauvanjata,pravilni poribuvanjata,potoa zastita na zalivite koga ribata se mresti itn....
pravenje mesta za mrestitn itn....

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum