www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 05, 2022 3:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 7 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 12:13 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Gonny НапишиCOLON
dostate so komentari kako sportskire ribolovci go namaluvale ribniot fond
Gonny, мислиш на рекреативните риболовци, не на спортските.
Бар ова Лепи го знае најдобро и дека има огромна разлика.

Реков дека 3 месеци се навистина многу. Објаснивање зошто е 3, тешко дека ќе добиеме.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 12:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... да Spaiva, многу се мешат СПОРТСКИ со РЕКРЕАТИВНИ и требит вејќе да се внимават на тоа пошо е огромна разлика :!:

А за тие 3 месеци забрана за во мрестот, претерале тие од „Јасен“ или им е печатна грешка :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 12:39 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
Ups i kaj Lepi znam deka ima razlika pomedju sportski i rekrativen ribolov. Kaj nas sekoj koj sto investiral malku poveke vo oprema i ako saka vednas moze da stane sportski ribolovec :)

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 12:42 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
УПС, пак ќе те поправам....Тој што инвестирал малку повеќе во опрема е благодарение што имал малку повеќе пари.
Спортски риболовец е...?? - ама во друга тема.

отидовме :$^:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 12:48 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Za sportskite ribolovci nevazi mrestot ;) ;) ;)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 12:52 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

Catch & release. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 1:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
Spaiva НапишиCOLON
Gonny НапишиCOLON
Ups i kaj Lepi znam deka ima razlika pomedju sportski i rekrativen ribolov. Kaj nas sekoj koj sto investiral malku poveke vo oprema ako saka vednas ke stane sportski ribolovec :)
УПС, пак ќе те поправам....Тој што инвестирал малку повеќе во опрема е благодарение што имал малку повеќе пари.
Спортски риболовец е...?? - ама во друга тема.

отидовме :$^:
Ti vo koja kategorija spadjas, vo sportski ili rekreativen ribolov !!!

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 2:09 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Изволте Gonny...Специјално за тебе.

[ img ]

[ img ]

100% C&R, тоа можат да го потврдат многу колеги кои биле со мене на риболов.
Впрочем и нема потреба тоа да се објаснува.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 2:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
Bas zaradi ova kazav deka ima razlika pomedju sportski ribolovec kaj Lepi i sportski ribolovec kaj nas!!!

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 09, 2013 2:17 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
[quote="Spaiva"]Изволте Gonny...Специјално за тебе.

Da ne trebase POVELI Gonny :lol:

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 7 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum