www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Дек 08, 2019 12:56 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со директаш....
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 26, 2013 9:36 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Maј 28, 2013 5:45 pm
МислењаCOLON 19
Поздрав до сите
Најмалку што сакав е да покренам лавина, само конкретни одговори кои и ги имам. Што се однесува до должината мене супер ми одговара како што и пишав. Филип имам видено такви моталки по продавниците, секо ќе купам некое парче да си сторам неколку системи. Што се однесува до должината мене најмногу ми одговараше да е пократок системот за едно 30 сантиметри дека има надвиснати дрва. Со подолг систем мислам дека нема да оди. Конекторот си ја брка работата. А и синот и ќерка ми многу ја бендисаа, си ловеа кедери еден куп. А за да ја правам bolo тешко дека од скоро имам trabucco expander bolo 4 метри со која и ловев на истата река. Со директашот фрлив и јас, а излезе и една пастрмка од можеби 150 грами која ја извлеков без мака на директашот, само малку проблеми правеа дрвата кои беа надвиснати над реката за контра, која ја пуштив назад во река. Ловевме на потегот Сладуево, Граиште накај Вардино кај што имаше шанси да се стигне со возило обично околу мостовите. Штета што не ги сликав местата супер е природата, реката е доста чиста нема загадувачи многу.

Бистро


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum