www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maј 09, 2024 2:54 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS47»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 03, 2011 11:53 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Ное 15, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON18
bez legitimacija moze ali bez dnevna nikako zasto cuvarite od selekt se malku poveke grubi , jas se imav 3ri pati karano izminatovo leto so cuvarite i toa zasto mi bile frleni jadicite za krap tolku daleku pa duri i malo preku 70m,bilo dozvoleno do 30m od kopno za da ne ja ostetele perkata na camecot hahaha ne znaeja za sto da se zakacat pa koncite mu smetaa.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 04, 2011 12:45 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
Е и мене ме интересираше дали може без легитимација, само со дозвола (уплатница). Ако може само со уплатница, да затопли некој 2-3 степена и ја МОЖДА би отишол накај тиквеш. Вака не им се мрзне на другарите, а не е интересно сам без екипа за мрзнење :)

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 04, 2011 11:24 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 16, 2011 12:28 pm
МислењаCOLON46
ЛокацијаCOLONВелес
Ок Раде ти си таму на твоја територија па пушти тука нови информации што ке присобереш.Фала ти и за овие информации бидејќи со тие информации падна решение окулу 4 и 30, 5 сабајле во Недела ние сме во заливот кај рибникот десно од браната.Боби ако сакаш да мрзнеш малку бујрум.Мој број е 078226430 јавувај се и иди :D ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 05, 2011 5:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
Антонио фала на покана, меѓутоа викендов нема да можам бидејќи нема да успеам да се организирам. Имено вчера дипломирав, па синоќа заглаив до касно, а банки не знам што како работат денес за да уплатам. Така да за викендов ништо, меѓутоа некој нареден обавезно. За утре може да се излажам до пчиња или негде поблиску да тркнам. Во секој случај очекувам информација што и како било! Поздрав

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 06, 2011 10:48 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
Antonio,

BEvte li na Tikvesko, ubao bese vremeto.... kako pominavte? kaj bevte? ucinokot? :roll:

Pozdrav,

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 12:16 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 16, 2011 12:28 pm
МислењаCOLON46
ЛокацијаCOLONВелес
Добровечер и од мене,супер време не следеше цел ден,бевме спроти рибникот во заливот преку браната,црвеноперка нема промашај убави парченца,извадивме некаде 3 кг,ама ептен водата менуваше паѓаше и накачуваше па моравме цело време да играме со длабочината.Инаку се на се солидно за 1 излет во 2011.Репортажата ке ја постирам утре пошто вечерва ептен сум изморен,а згора на се од тоа со најмногу се плашев дека ке имам проблем со чуварите испадна обратно,екипава беа 2ца велешани пријатели,едниот од ним страшен рибар го знам од Велешко и на крај направивме еден дуел 2 на 2 со нив :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON informacija ZA TIKVESKO EZERO
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 23, 2011 7:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
nasiot clen od kavadarci bi sakal da dostavi informacija za moznosta za ribolov na tikvesko ezero,bideci kako sto razbrav od eden negov komentar navodno e sklucen aneks dogovor so stariot koncesioner???i dokolku e taka kakva e postapkata za dobivanje dozvola od nekolku dena
za ribolov na vlivot na crna pozzz- ps koj ima broj od stariot koncesioner neka go napise...

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: informacija ZA TIKVESKO EZERO
ТемаИспратеноCOLONЧет Maр 24, 2011 2:19 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Da ama ke ti trebaat i kozni gaci za sekoj slucaj,slusnav deka bile opasni tepaat (se salam) :arrow: :arrow: ke si ides od kaj zalivot resava vo kafanceto obavezno da si zemes dnevna,vikend,ili mesecna da ne bide posle sto sum kreval raka,e sega ima povece reoni do ostrovot 150 posle 300den ali ne se isplati ili mesecna ili godisna.... imav nekoj broj ali vece ne se dostapni sigurno cuvarot necel da pusta mrezi za niv pa go izbrkale :lol: :lol: :lol:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: informacija ZA TIKVESKO EZERO
ТемаИспратеноCOLONЧет Maр 24, 2011 2:38 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас пред едно недела дена (викендот со убаво време :D ) се јавував за да добијам информација за тиквешко што и како до дозволи, али број на концесионер ни на информации ни нигде. Со полиција не можеш да најдеш. И по чиста инженерска логика, ми текна дека некој спомена дека во продавницата за миленици Оскар во Кавадарци се издаваат дозволи, па некако најдов број од таа продавница. Таму ми рекоа дека може на лице место да си извадиме дневни, и 3, да нагласам, ТРИ пати ме препраша дали имам легитимација. И ние од Скопје нели не може да чекаме и на лице место да вадиме дозволи, побарав жиро сметка, не ја знаеше, му побарав број од концесионерот и ми го даде мобилниот 070/ 262 808. Газдата (на Селекта Кавадарци) исто така ме препраша за легитимација за 2011. Дневни ми рече дека се 200денари до Островот, 300денари за цело езеро (односно и улив). Значи старите цени. Да не должам чим се за дневни старите http://www.mrf1952.mk/dokumenti/CENI%20 ... 202010.pdf провери си за повеќедневните.
Е да да не заборавам сметката е 300040000106055, и кај цел на дознака треба да наведеш за кој ден ти е.
Поздрав

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: informacija ZA TIKVESKO EZERO
ТемаИспратеноCOLONЧет Maр 24, 2011 3:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ej nemoj da te laze nekoj deka na lice mesto mozes da izvadis dozvola ,i bez legitimacija ke ti dadat ali vo kafanta .........na voda samo ke si ostanes bez oprema pa ke se tepas kako mene

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS47»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum