www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maр 19, 2024 11:00 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS424344454647»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 13, 2015 9:33 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Ное 20, 2011 10:17 pm
МислењаCOLON82
ЛокацијаCOLONskopje-butel
sabota bevme na tikvesko vo zalivot pred cuvarite sabajle izvadivme dozvoli i se namestivme

za kratko vreme se naredija 18 ribari red

okulu 9 saat pomina kontrola i sve bese vo red

vo 12 saat pak dojdoa vo edna grupa imase i edno dete od okulu 10 godini za zal sabajleto ne mu ivadile dnevna

go vidoa deka drzi trska vo raka i mu se zalepija gospodin ACO pisa kazna i u ja zema trskata na deteto

pocnaa da vrtat telefoni vo toj moment mu se javi nekoj na aco za da ne im pise kazna toa go iznervira

gi povika site od nivnta grupa da gi izvadat cuvarkite od voda i site plaski na merenje nemase plaska pogolema od 10 sm

na site im pisa kazna po 1000 evra i na sud :head_bang: :head_bang: :head_bang:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 13, 2015 9:39 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 22, 2013 9:39 pm
МислењаCOLON209
ЛокацијаCOLONSKOPJE
vo petokot vo eden zaliv negde karshi pumpite 3 pati dojdoa do 17:00 za proverka na karti :NotWorthy:

_________________
Spinning forever !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 7:48 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Филип НапишиCOLON
Абе што сте запнале со тоа Тиквешко не ми е јасно

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 8:39 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON1530
ЛокацијаCOLONSkopje
Сaмo меѓу oчи зa тaa гнaсa.Кoгa знaе дa вaди пиштoл и дa пукa вo рибaри,истoтo и зa негo следувa.Зa дете бaрa кaртa бе. :evil: Местo дa му е милo штo се рaзвивa меѓу млaдинaтa рoбoлoвoт,тиј ги сече oд кoрен.Тoј ридител веќе ке рaзмисли пaк дa гo oднесе негде нa рибoлoв тoa дете.БРАВO!!!!

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 9:35 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
ribar-skopje НапишиCOLON
sabota bevme na tikvesko vo zalivot pred cuvarite sabajle izvadivme dozvoli i se namestivme

za kratko vreme se naredija 18 ribari red

okulu 9 saat pomina kontrola i sve bese vo red

vo 12 saat pak dojdoa vo edna grupa imase i edno dete od okulu 10 godini za zal sabajleto ne mu ivadile dnevna

go vidoa deka drzi trska vo raka i mu se zalepija gospodin ACO pisa kazna i u ja zema trskata na deteto

pocnaa da vrtat telefoni vo toj moment mu se javi nekoj na aco za da ne im pise kazna toa go iznervira

gi povika site od nivnta grupa da gi izvadat cuvarkite od voda i site plaski na merenje nemase plaska pogolema od 10 sm

na site im pisa kazna po 1000 evra i na sud :head_bang: :head_bang: :head_bang:
Ribar malku da te ispravam :mrgreen: Eden od niv bev i jas,deteto bese vo nasata grupa i imase 12 god.Aco videl so dvogled deka peca i odma dotrca...Od nasa strana site bevme uredni so dokumenti,no za zal deteto nemase dozvola koja on ni kaza deka i netreba da ja poseduva ako e pod 15 god.Dovolno e da e vo prisustvo na roditel koj ima uredni dokumenti,ali potrebno e da ima legitimacija za indifikuvanje koja deteto za zal ja nemase....I normalno povikavme prijatel :mrgreen: ama za da ne bide posramoten pred ribarive oti sme mu go srusile ugledot,,poso oni se tvrdi,,neli ne natera na merenje.E sea ne mi e jasno postapkata na merenje na riba kako ja napravija...vide i samjot ja isturaat ribata na zemja,ja gazea soo noze i pocnaa da ja merat.Kako ne gi mrzese da mi gi brojat 154 te plaski 13 crvenoperki i 3 kostreza :mrgreen: :lol: :lol: :lol: 2 lista mu zemaa od tetratkata.Sto se odnesuva za merenjeto da ,ne ima vo race posto 20 plaski bea samo nad 12 cm.Dimenziite bea 14-15 cm na crveno perkite i 10-11-12 plaskite.E koga ne povika na strana ni kaza deka ne e ubavo pred site da vrtime na tel,rejtingot na strogost mu paga i deka so nasiot ulov moze da ne kazni po 1000 evra :hit_head: Ali i samjot rece deka pobarale da se namali granicata na golemina na ulov od 20 cm na 15 c.perka i 8 cm plaska.... Ne ne kazni samo ni kaza deka trebalo koga ke si otide da mu se javime...Kako i da e postapkite nivni se katastrofa...A toa deka mozel da ne kazni eeeeee i te kako ,normalno ako sakal.Duri toa i za site sto bevme mozese ali i samjot e svesen deka samo sitnez ostanal.Moe mislenje e da si ureden so dokument i da ne terate inat,posto oko ne mu trepnuva za kaznuvanje :mrgreen: Nego da stavam nekoja slika moze ke se vidis :lol: :lol: :mrgreen: [ img ]
[ img ]

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 9:51 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Како ви се лови овде, па уште плашки :hit_head:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 9:55 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
Филип НапишиCOLON
Како ви се лови овде, па уште плашки :hit_head:
Od dosada :mrgreen: ,4 meseci trska ne vidov plus ubavo vreme....ama za idnina idenje?????i taka nemav ideno 2-3 god

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 10:07 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
си пуштил една и за крап :D :D :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 11:00 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 29, 2011 8:18 pm
МислењаCOLON108
Филип НапишиCOLON
Како ви се лови овде, па уште плашки :hit_head:
Bez razlika dali e tuka ili na nekoja bara barem e na diva voda pa makar se lovela samo plaska koja si ima svoja ubavina vo kombinacija so pivo.. Licno za mene e milion pati poubavo tuka odkolku na bazen poln so pregladneti pastrmki zagraden so dva metra ograda od pletena zica i da izigravam ribolovec pa uste i da postavam reporatza gledajte sto fativ se gordeam so ova...
Filip kako prvo treba da se naucis da ne se precenuvas samiot sebe si a da gi podcenuvas drugite toa e najaka covecka osobina koja za zal ti ja nema... Te imenuvam so ime i ti naglasuvam deka seto ova sto go pravis i pisuvas vo tvoite postovi pokazuva kakva licnost si samiot ti...za zal.... Od dezinformacii na forumov kako taa od ribar-skopje doagja do prikazni vo stilot na tamba lamba i bas mi e milo sto Ace ubavo ja objasni celata situacija ....
Mestoto kade sto lovat momcite e edno od najakite mesta za krap i amur i samo toj sto ne videl sto se lovi tamu moze da kazuva prikazni od stilot sto barate ovde bre...
Taka da bi trebalo malku da se preispitas sebe si i sto plasiras tuka na forum kade sto te citaat ribari od cela Makedonija dokolku mozes da razberes sto sakav da ti kazam so ovoj post...

_________________
Блазе си им на Кинезите, каде и да одат купуваат домашни производи :)))


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 11:08 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Да го дозачинам мојот пост за твоја љубов Swordfish, не ми е јасно што барате на тоа езеро, со таков концесионер, со чести помори, со гадна вода, со ѓубре насекаде, за да ловите плашки бе :hit_head:

Не е ова потценување, ова е мое лично мислење за тоа езеро, еднаш-два пати сум бил таму и никад повеќе :) А ако не ти се допаѓа моето мислење за ова езеро, ич не го читај. Јас и понатаму ќе се чудам што бараат луѓето на ова езеро, колку и да ти изгледа тоа тебе потценувачки. И во прави си за заградената бара, тоа не е добро место за риболов, тоа е само добро место за натпревар кај што треба да има улов или за тренинг и усовршување на техниката на еден релативно нов мушичар ;)
А и јас барем поставувам по некоја репортажа, било да е од барата, од Радика или некое друго убаво езеро ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS424344454647»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 18 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum