www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maр 19, 2024 4:40 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4344454647»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 12:17 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 29, 2011 8:18 pm
МислењаCOLON108
Филип НапишиCOLON
Да го дозачинам мојот пост за твоја љубов Swordfish, не ми е јасно што барате на тоа езеро, со таков концесионер, со чести помори, со гадна вода, со ѓубре насекаде, за да ловите плашки бе :hit_head:

Не е ова потценување, ова е мое лично мислење за тоа езеро, еднаш-два пати сум бил таму и никад повеќе :) А ако не ти се допаѓа моето мислење за ова езеро, ич не го читај. Јас и понатаму ќе се чудам што бараат луѓето на ова езеро, колку и да ти изгледа тоа тебе потценувачки. И во прави си за заградената бара, тоа не е добро место за риболов, тоа е само добро место за натпревар кај што треба да има улов или за тренинг и усовршување на техниката на еден релативно нов мушичар ;)
А и јас барем поставувам по некоја репортажа, било да е од барата, од Радика или некое друго убаво езеро ;)
Sakav da ne repliciram ali ne mozam posto e pojako od mene... Ako zboruvame sa gjubre nasekade odi vo reportaza od mojot izlet i ke ja najdes reportazi od Vardar pa togas mozes da mi kazuvas za zagadeno ili necisto ezero , pa sepak jas nikade ne sum go kometiral dali lovat vo gjubre ili zagadenost ili ne znam kakvo mesto. Sekoj si lovi onamu kade sto mu odgovara , ali ti so tvoite ,,ceneti'' mislanja i izjvavi konretno se trudis da smenis necii drugi razmisluvanja i javno vrsis propaganda koj kade, sto i kako da lovi... Malku nelogicno ali golem si mislam deka si znaes kako treba... Spored tebe sve procveta vo drzavava samo tikvesko ostana nikakvo.... Zalno..... I za kraj od moe licno iskustvo se trenira bas onamu i kade sto se planira da se lovi a ne se trenira na ribnik a da se lovi na reka bez razlika dali e musicarenje ili plasicarenje.... :papa:

_________________
Блазе си им на Кинезите, каде и да одат купуваат домашни производи :)))


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 12:51 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Пак грешиш. Прво, истото што го пишувам за Тиквешко сум го напишал повеќе пати и за Вардар. Второ, во мушичарењето прво се тренира на ливада, па на вода без пречки, па на крај на водата кај што се планира да се лови ;) :papa:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 5:32 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
ТафТабиТ НапишиCOLON
си пуштил една и за крап :D :D :D
Da :D da vidoam bojlata kako reagira,plus na cairski ja pustav.....

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 14, 2015 5:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
Swordfish НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Како ви се лови овде, па уште плашки :hit_head:
Bez razlika dali e tuka ili na nekoja bara barem e na diva voda pa makar se lovela samo plaska koja si ima svoja ubavina vo kombinacija so pivo.. Licno za mene e milion pati poubavo tuka odkolku na bazen poln so pregladneti pastrmki zagraden so dva metra ograda od pletena zica i da izigravam ribolovec pa uste i da postavam reporatza gledajte sto fativ se gordeam so ova...
Filip kako prvo treba da se naucis da ne se precenuvas samiot sebe si a da gi podcenuvas drugite toa e najaka covecka osobina koja za zal ti ja nema... Te imenuvam so ime i ti naglasuvam deka seto ova sto go pravis i pisuvas vo tvoite postovi pokazuva kakva licnost si samiot ti...za zal.... Od dezinformacii na forumov kako taa od ribar-skopje doagja do prikazni vo stilot na tamba lamba i bas mi e milo sto Ace ubavo ja objasni celata situacija ....
Mestoto kade sto lovat momcite e edno od najakite mesta za krap i amur i samo toj sto ne videl sto se lovi tamu moze da kazuva prikazni od stilot sto barate ovde bre...
Taka da bi trebalo malku da se preispitas sebe si i sto plasiras tuka na forum kade sto te citaat ribari od cela Makedonija dokolku mozes da razberes sto sakav da ti kazam so ovoj post...
Kolega okolu zamerkite za filip ne se mesam....Ni ribar skopje ne e vinoven tolku zosto nie zastanavme u odbrana na ace za da ne mu go srusime rejtingot na strogost...pa zatoa go ispraviv malku.Sto se odnesuva za ACO selekta mozam samo da kazam pogrdni zborovi za nacin na pristap prema ribarite.Od koga e toj koncesioner na toa ezero mn luge se otkazale od odenje tamu.Tikvesko e posebna prikazna za krap,amur i som pogotovo toj zaliv...steta sto ne lovev vo toa vreme so krapska oprema posto veruvam ke imav dosta sliki so dosta kapitalci,zatoa i nekni im pisav zosto ne pravat liga kolo na tikves no nekako go zanemarija postot ,,Isplaseni se od koncesjonerot :secret: :mrgreen: ,,Inaku edvaj cekam da dojde drug koncesjoner sto ke dozvoli da se lovi so kampuvanje,mislam da ostanes 3-4 dena so lovenje i da se pokaze na delo ova sto go zboram zosto koga lovev na tapa znam sto udira i sto se vadi. Pozdrav dobro nameren :shake_hand:

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 16, 2015 2:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Добро бе луѓе,што е толку тој Ацо заебан,да не е нешто каратист,џудист,каубоец што е?!?! Па толку многу луге му се плашат...Како му нема до сега на некој дојдено преку глава па да го реши борецот.. :head_bang:

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 16, 2015 9:07 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Делот со каубоецот мислам дека ти е најточен :)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПет Aпр 17, 2015 8:53 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
ТафТабиТ НапишиCOLON
Делот со каубоецот мислам дека ти е најточен :)
Значи ке налета на некој индијанец,нели како викат за секоја тегла има капаче :D

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 08, 2016 12:44 pm 
Отсутен
Wannabe Модератор

РегистриранCOLONСаб Ное 12, 2011 4:15 pm
МислењаCOLON327
ЛокацијаCOLONSkopje
Темава не е активна речиси една година...

Не знам зошто јас имам потреба да ја „размрдам“, иако однапред го знам одговорот :D

Во четврток треба да појдам до Кавадарци. На ум сум да земам трска со мене, затоа што ќе имам неколку саати слободни.

Пред неколку години овој период бркавме костреж на опашка од плашка. Со оглед на тоа дека го немам посетено езерово одамна, немам појма што се случува (како и 95% од луѓето на форумот, претпоставувам).

Дали случајно некој, некаде има било каква информација за и околу активноста на рибата или да си ја оставам трската дома и да си седнам ко нормален човек во Бриони?

_________________
Независен кандидат за модератор


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 08, 2016 5:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON1530
ЛокацијаCOLONSkopje
Америкaнецoт и сунчицaтa сегa лaпaaт кaкo луди :lol: Другo незнaм и дaли oстaнa тaму?!

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 05, 2017 1:26 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Aпр 13, 2012 8:49 pm
МислењаCOLON104
Kako I se naokolu I na forumov samo karanje I raspravii.izvinete sto ke vi se umesam.pred nekoe vreme po 15godini prvpat otidov na tikvesko.I sprotivno od se ovde sto procitav tolku ubavo si pominavme I riba fativme I so cuvarite se bese ok ne upatija kade I kako da lovime bas sprotivno od vasite raspravii ovde.neznam kolky lugje ima cuvarskata sluzba ama dvajcata sto gi zapoznavme bea daleku podobri od mnogu drugi ezera.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4344454647»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum