www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maр 19, 2024 10:58 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS131415161718»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 22, 2015 10:59 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Јан 25, 2013 4:27 pm
МислењаCOLON185
dobre2000 НапишиCOLON
drugarcinja bile i ne fatle nisto, i toj stalno su tamo i poznavav ga dobro teren, inace dobra idea e za ovj produzen vikend... Javi mi se ...
Ако частиш ракију?! :lollol:
Ке ти се јаву сабајле :ok_ok:

_________________
FxCxRxSx


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 23, 2015 6:15 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON534
ЛокацијаCOLONKumanovo
:shake_hand:
dojdi na rakiju...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 20, 2015 12:15 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON534
ЛокацијаCOLONKumanovo
Vo nedelata so drustvo bev na MANTOVO posle "VLASKITE VIKENDICI" potocno kaj kucarkata so "MAKEDONSKI ZNAMINJA", lovevme na 20-tina metri pred nea i drugar mi 20-tina metri posle nea, ulov ednakov na NULA se izvadija samo 6 karasi vkupno, imav pusteno dubinki za som i za krap no nisto, ednu prijateli sto dojdoa malku pred nas vleguvaa so camci kaj drvjata vo vodata, i tie isto nisto, i eden camec od vikendickata na ulivot non stop menuvaa lokacii, i frlaa na razni lokacii, i isto i tie nisto, Jas neznam sto se sluci no site pominavme so edno goolemo NISTO.
Imase riba po cel den sto skoka po celoto ezero no na udica nemavme nisto :(, aj zdravje naredniot pat ... ;)
PS: ribocuvarot ne poseti i bese mnogu prijatelski raspolozen, kulturen, korekten i strucno si ja vrsese rabotata, NO los beleg ostavi covekot od vikendickata so "MAKEDONSKI ZNAMINJA" sto napladne si gi zbirase mrezite i ulovot od nea !!! a slusnavme muabeti i deka na nekoj sto lovel blizu vikendickata i imal plasticna flasa pustena kako marker istiot covek rano samajle mu pukal so pistol vo "markerot" :hit_head: :foottap: :head_bang: ima li be ludje nekoj tamu sto ke ja sredu situacijata nekogas ???

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 20, 2015 12:29 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON621
Тешка работа... Знам точно каде сте биле, јас пред 1 месец бев таму и истиот резултат... Човекот десно од викендичката, чичко Мите, многу фин човек и алал да му е што ни дозволи во најголемата жега да седиме под дабовите кај него, и пак истиот резултат, 0... На мали рибички е активен кострежот, ама не е тоа тоа, ситен многу удара... Во разговор со чичко Мите и уште еден дечко од Крап ако не се лажам се викаше здружението од Радовиш, рекоа дека ситуацијата е веќе подобрена, но проблем останваат браќата... Мрежи нон стоп и имало случаи кога со чамец им минеле на луѓе пред трските со намера да ги оштетат, само затоа што ловеле блиску до нивните места...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 27, 2015 5:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
dobre2000 НапишиCOLON
Vo nedelata so drustvo bev na MANTOVO posle "VLASKITE VIKENDICI" potocno kaj kucarkata so "MAKEDONSKI ZNAMINJA", lovevme na 20-tina metri pred nea i drugar mi 20-tina metri posle nea, ulov ednakov na NULA se izvadija samo 6 karasi vkupno, imav pusteno dubinki za som i za krap no nisto, ednu prijateli sto dojdoa malku pred nas vleguvaa so camci kaj drvjata vo vodata, i tie isto nisto, i eden camec od vikendickata na ulivot non stop menuvaa lokacii, i frlaa na razni lokacii, i isto i tie nisto, Jas neznam sto se sluci no site pominavme so edno goolemo NISTO.
Imase riba po cel den sto skoka po celoto ezero no na udica nemavme nisto :(, aj zdravje naredniot pat ... ;)
PS: ribocuvarot ne poseti i bese mnogu prijatelski raspolozen, kulturen, korekten i strucno si ja vrsese rabotata, NO los beleg ostavi covekot od vikendickata so "MAKEDONSKI ZNAMINJA" sto napladne si gi zbirase mrezite i ulovot od nea !!! a slusnavme muabeti i deka na nekoj sto lovel blizu vikendickata i imal plasticna flasa pustena kako marker istiot covek rano samajle mu pukal so pistol vo "markerot" :hit_head: :foottap: :head_bang: ima li be ludje nekoj tamu sto ke ja sredu situacijata nekogas ???

Na mene mi pucava u marker toj e istina ama pijani ljudi sto da pravis :D :D , a covekot vo vikendicata se vika Bubo , ne pusta mreze brat toj su samo za kederi on postavlja strukovi prema uliv.I nema pukano sabajle nego navecer puca , nema veze i takoj riba ne rabotese pa ne e za raspravljanje.


P.S....Jutre idu na Mantovo :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 27, 2015 6:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Pazi da ne resiv da pucav u nesto pogolemo ovj put. :D

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 27, 2015 6:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Daniel НапишиCOLON


Na mene mi pucava u marker toj e istina ama pijani ljudi sto da pravis :D :D , a covekot vo vikendicata se vika Bubo , ne pusta mreze brat toj su samo za kederi on postavlja strukovi prema uliv.I nema pukano sabajle nego navecer puca , nema veze i takoj riba ne rabotese pa ne e za raspravljanje.


P.S....Jutre idu na Mantovo :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Пукаа у маркер ама фана ги клетва,цревата си ги повратија сабајлето :D :D :D :D

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 27, 2015 6:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Eba im se mameto :D :D :D :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 29, 2015 9:52 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Mrtvo more ...

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: АКУМУЛАЦИЈА - МАНТОВО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 05, 2015 10:20 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON621
http://makfax.com.mk/makedonija/regioni ... to-mantovo


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS131415161718»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 18 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum