www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 8:47 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 17, 2011 8:54 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
jontra_man НапишиCOLON
Јас слабо поминав на Црна. Немаше ништо од крупната Попадика. Цел ден дуваше силен ветер и сите (околу 30-тина) рибари се занимаваа со повремени удари на ситна плашка, иако имавме удари од 2 клена, 1 кркушка и еден бојник во минијатурни изданија. Се на се убаво поминат ден со проветрен памет на промаја :lol: кој не заслужува репортажа и слики од уловот кој го вративме.
Де бе, нема да е прва репортажа од некој што се вратил празен :)

Слободно стави ја, да видиме малце “пејсажи“ :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 17, 2011 12:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Jas prvo otidov vo Katlanovo nad banjata karsi abc kompleksot i tamu navodno bratmi otide da cuva mesto uste vo 5 sabajle ama go utnal mestoto za 10metri zosto bilo temnica,rekata bese zelena i mnogu ubava,lugetoo sto lovea na toa mesto imaa dosta bojnici i toa se golemi parcinja,od tamu ja zacepivme Stobi...od mostot vidov na desnata strana dosta ribari koi vade epten sitna popadika moze bese i nekoj od forumov ama ne gi znam site..od tamu pravec gevgelija...Vardar Dunav veter pici a kal do muda sreka sto imav pieno apcinja za smiruvanje inaku krsam trskata i se banjam gol...Ebem ti vreme neartikulisano riba nemozeme da fatime od lani..Jas verovatno ke si popauziram a za vas neznam ako vidam nekoja dobra reportaza moze ke vi se pridruzam...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 17, 2011 6:24 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
kompir99 НапишиCOLON
Jas prvo otidov vo Katlanovo nad banjata karsi abc kompleksot i tamu navodno bratmi otide da cuva mesto uste vo 5 sabajle ama go utnal mestoto za 10metri zosto bilo temnica,rekata bese zelena i mnogu ubava,lugetoo sto lovea na toa mesto imaa dosta bojnici i toa se golemi parcinja,od tamu ja zacepivme Stobi...od mostot vidov na desnata strana dosta ribari koi vade epten sitna popadika moze bese i nekoj od forumov ama ne gi znam site..od tamu pravec gevgelija...Vardar Dunav veter pici a kal do muda sreka sto imav pieno apcinja za smiruvanje inaku krsam trskata i se banjam gol...Ebem ti vreme neartikulisano riba nemozeme da fatime od lani..Jas verovatno ke si popauziram a za vas neznam ako vidam nekoja dobra reportaza moze ke vi se pridruzam...
:D :D :D :D
Се нааапал Компир како ја што бев од Студена Бара :lol: како сте ја зацепале Вие на крај требаше пасошот и во Грција......цепаме ние у пизду матер, а чув моабет дека и во Скопје на Вардар искачале некои бојници, ама од моабет до слики има голема разлика ......ќе видиме треба да се провери


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 17, 2011 9:33 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 6:08 pm
МислењаCOLON13
:lol: :lol: :lol: Компир ти изгледа ловеше карши нас слушав како му кажуваше на Црно за Пчиња и за бојниците. Само ја утна страната, кај нас излагаше од попадиката на секој пола саат :lol: :lol: :lol:, крмата од црви си го направи своето. Најубаво му беше на пијаниот што цел ден не затвори уста :lol: :lol: :lol: .


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum