www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 12:28 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON 11 ,ти ОКТОМВРИ ..каде на риболов..
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 10, 2014 6:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Дали само мене ми се причинува или е навистина така :?: :?:
Се помалку имаме извештаи кој каде бил по риба ,или каде би одел.

Еве утрешниот ден како и Недела се како створени за риболов ,временските услови се идеални за овој период од годината и ако замеме во предвид дека ..ОКТОМВРИ.. е месецот кој е одличен за риболов и во кој може да се извадат и прекрасни капиталци :arrow: :arrow: лично јас не би седел ..ДОМА..

И да видиме- КАДЕ- за овој викенд , можеби и ке се сретнеме на вода . :?: :?:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 11 ,ти ОКТОМВРИ ..каде на риболов..
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 10, 2014 6:16 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON 388
ЛокацијаCOLON Свети Николе
јас пламирам утре рано сабајле да одам на мавровица па до недела попладне ако е здравје.
кој е за нека повели ќе се дружиме.ќе имам и еден другар од куманово.
ќе бидеме или на гробиштата или на крушката ,кој бил знае.
па се надевам на нешто поедро :filip:

_________________
КД електроника.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 11 ,ти ОКТОМВРИ ..каде на риболов..
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 10, 2014 6:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
..БИСТРО ..нека ви е другар и :volku_golema: :volku_golema: да има.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 11 ,ти ОКТОМВРИ ..каде на риболов..
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 10, 2014 7:17 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Неделa, држaвен куп ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 11 ,ти ОКТОМВРИ ..каде на риболов..
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 10, 2014 7:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
doma so moite

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 11 ,ти ОКТОМВРИ ..каде на риболов..
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 10, 2014 7:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... утре после ручек планот е на „долга“ некаде на Охридско Езеро :) Мамец: црв/рипче/ларва/ченка/боила, па се надевам дека Кленко или Крапчо ќе се заинтересират за понудата :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 11 ,ти ОКТОМВРИ ..каде на риболов..
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 10, 2014 7:54 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 19, 2011 7:29 pm
МислењаCOLON 698
ЛокацијаCOLON Свети Николе
kireelektron НапишиCOLON
јас пламирам утре рано сабајле да одам на мавровица па до недела попладне ако е здравје.
кој е за нека повели ќе се дружиме.ќе имам и еден другар од куманово.
ќе бидеме или на гробиштата или на крушката ,кој бил знае.
па се надевам на нешто поедро :filip:
Кика бегај си на "гробиштата" кога се мислеш мегу тие две места, овамо на крушката нема леб, јас бев, знаеш ништо нема. Мое мислење јас така би направил.
Јас сум на "воденицата". Поздрав се гледаме. :fishing:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 11 ,ти ОКТОМВРИ ..каде на риболов..
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 11, 2014 7:41 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
Otkazav grcka za u nedela, mi se pojavija plokarite posle 3 nedeli cekanje :evil:

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 11 ,ти ОКТОМВРИ ..каде на риболов..
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 12, 2014 8:53 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
Lepi НапишиCOLON
... утре после ручек планот е на „долга“ некаде на Охридско Езеро :) Мамец: црв/рипче/ларва/ченка/боила, па се надевам дека Кленко или Крапчо ќе се заинтересират за понудата :D
... за чудо, и Кленко и Крапчо беа заинтересирани за ист мамец од понуденото :D

[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum