www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 10, 2020 11:37 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 19 20 21 22 23
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 04, 2016 3:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Оваа вода е на календар за 2016 и ќе ја посетам со ГОЛЕМО ЗАДОВОЛСТВО!!

Натпреварот во Август месец беше извонреден...направи да сакам да се вратам пак. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 04, 2016 3:33 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Aвг 21, 2012 4:44 pm
МислењаCOLON 91
Odlicno bese.Ajde Vasil nema da go ostavime taka da si pomine i godinava, pa ke organizira nesto...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 04, 2016 3:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
[ img ]

Поздрав до Тони Солар и Љупчо Вајат, људини!!

Покрај Милчо и Деки кој си фатија риба, другиве на сликава тренираа 50 часа бе ТИТ! :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 04, 2016 3:39 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Ефреме никаков проблем, немора да е никаква голема организација, може да се договориме за еден слободен риболов :fishing:
ПС. интересно е што некои "колеги" кои ги удостоив со тоа да ги однесам до езерото не најдоа за нужно ни еден СМС да испратат при следното доагање на Агов Дол. За разговор ни случајно, па тоа е многу скапо.
Сите искрени пријатели се секогаш добродојдени


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 04, 2016 3:41 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Се согласувам, тоа не е во ред...а доволно е барем едно кафе на враќање да почестат.
Тука е големината на луѓето!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 05, 2016 1:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON 1507
Spaiva НапишиCOLON
[ img ]

Поздрав до Тони Солар и Љупчо Вајат, људини!!

Покрај Милчо и Деки кој си фатија риба, другиве на сликава тренираа 50 часа бе ТИТ! :D
pozdrav samo do lugevo a??? nie drugite ..zivotni li sme? :mrgreen:

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 05, 2016 2:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON 441
Изгледа :lol: :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 08, 2016 6:04 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Дек 12, 2013 5:17 pm
МислењаCOLON 222
ЛокацијаCOLON Скопје
[quote="Spaiva"][ img ]

Mnogu srekni lica.Bravo decki,da vi se mnozat vakvi momenti i ovaa godina. :~~ :~~ :~~ :~~ :~~


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пет Сеп 15, 2017 10:44 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Колеги .

За жал Агов Дол престанува со работа . Денеска објавија дека ова е последна сезона на ова езеро .
Жално е што една убава и богата вода се пензионира .Добро утро на всички! Тази сутрин след два месеца анализи и размишления взех едно много трудно решение! Agov Dol Lake вече няма да бъде за шаранджийски риболов!
Искам да Благодаря на всички, които през тези години го посетиха и се запознахме Да се извиня на всички, които съм засегнал по някакъв начин! Това за мен е едно много трудно решение да се разделя с рибите, които близо 20 години съм отглеждал и събирал но да Ви успокоя всички екземпляри над 10 килограма ще живеят в други водоеми за да носят неповторими емоции на риболовците
Поздрави Марио Тончев!

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 19 20 21 22 23

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum