www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jул 15, 2020 7:41 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21 ELLIPSIS 23 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Нед Aвг 23, 2015 3:47 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Dajte nekoja informacija

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Нед Aвг 23, 2015 4:01 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ohridgano prvi se :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 24, 2015 8:42 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
Дружбата на Агов Дол со пријателите беше одлична како што впрочем и се очекуваше. На едно место се најдовме стари познаници како и со некого што се запознавме. Беа присути Суки Карп тим (познатиот Борат што доаѓаше на Аквариум), Ганичи од Лесковац, второпласираната екипа за која можам само да им се :NotWorthy: (бугарската екипата која присуствуваше а нашиот куп Рибар 2011) кој ловеа на позиција 11 (мислам дека се татко и син) и се прекрасни крапџии со одлична опрема, нашите МК екипи сите добро познати, како и домаќинот Васил Сарамнадов кој иако не ловеше освои четврто место а замислете да ловеше каде ќе ни беше крајот :oops: ( Васил беше сам и кога ќе легнеше да спие амурите не го оставаа :fishing: )
Што се однесува за и околу натпреварот доволен податок е дека САМО времето не не послужи за да СЕ биде беспрекорно. Ние како и екипата на К&К не фативме риба но не дека незнаевме или дека немаше риба тука затоа што помеѓу нас беше тренерот- капитенот на српската крапска репрезентација Деки, па ние не смеевме да му ги одаваме својте тајни, стратегии и тактики ( се чуваме за во Шпанија) а лесно им беше на Даниел, Тони и Љупче далеку од Деки :filip:
Сопстевникот на езерото беше одличен домаќин и пријател па заедно со нашиот организатор Васил направија комплетно добра организација да помине во одличен амбиент. Пехари, резултати, слики ќе постави Васил веројатно во репортажа.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 24, 2015 8:53 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Предраг НапишиCOLON
Ние како и екипата на К&К не фативме риба
Дрва :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 24, 2015 9:12 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Предраг НапишиCOLON
Дружбата на Агов Дол со пријателите беше одлична како што впрочем и се очекуваше. На едно место се најдовме стари познаници како и со некого што се запознавме. Беа присути Суки Карп тим (познатиот Борат што доаѓаше на Аквариум), Ганичи од Лесковац, второпласираната екипа за која можам само да им се :NotWorthy: (бугарската екипата која присуствуваше а нашиот куп Рибар 2011) кој ловеа на позиција 11 (мислам дека се татко и син) и се прекрасни крапџии со одлична опрема, нашите МК екипи сите добро познати, како и домаќинот Васил Сарамнадов кој иако не ловеше освои четврто место а замислете да ловеше каде ќе ни беше крајот :oops: ( Васил беше сам и кога ќе легнеше да спие амурите не го оставаа :fishing: )
Што се однесува за и околу натпреварот доволен податок е дека САМО времето не не послужи за да СЕ биде беспрекорно. Ние како и екипата на К&К не фативме риба но не дека незнаевме или дека немаше риба тука затоа што помеѓу нас беше тренерот- капитенот на српската крапска репрезентација Деки, па ние не смеевме да му ги одаваме својте тајни, стратегии и тактики ( се чуваме за во Шпанија) а лесно им беше на Даниел, Тони и Љупче далеку од Деки :filip:
Сопстевникот на езерото беше одличен домаќин и пријател па заедно со нашиот организатор Васил направија комплетно добра организација да помине во одличен амбиент. Пехари, резултати, слики ќе постави Васил веројатно во репортажа.
posle ovoj post , da sum precedatel na ribar te isklucuvam vo istiot moment od site natrevari 1 nagodina :lol: :lol:

kako prvo , deki znae da peca riba kolku pepi nas, toa e fakt, i dvajcata se drva.. ova seriozno
vtoro.. deki ne moze da fati riba ako pred nekolku dena nekoj ne go poribi ezeroto, i da ne iskupipa 1 ton spod :D
treto,, deki i pepi nikad ne mozat da procitaat majstor so zxnae da raboti so boila, zatoa sto oni ne znaat so e boila :D :D ova e fakt na faktite
4,,, dodeka ne razmislite ednas ne prasate i dobro da se osugarate, sto e vsusnost boila i kako se koristi, sekogas nema da sakate da fakate riba na vakvi druzenja , da ne ve provali kapitenot :lol: :lol:
5,, sega cestittki od mene do site , iako znaev deka posledini ke bidete na taa voda, no vo idnina ve molam da ne se kurcite so vakvi prikazni :lol: :lol: sramota e deca citaat :lol: :lol:


sto se odnesuva do kk timot , iskreno znaev deka ke bidat posledni, niv definitivno epten ne gi biva za vakvi natrevari, krstete se na dime i goce sto malku bar vi go obelija obrazot :lol: :lol:

zajko baits, od pestani..... :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 24, 2015 9:32 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 24, 2015 9:35 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Kaj e ova agov dol....Zajko opsesija ti stanalo Ribar 2011... ... Cela sreka vo nesreka sto Daniel si pravese boili...
Ezeroto super malce me nervirase dozdot i kalta... Pozicijata kako pozicija super imavme riba na hraniliste skokase se prevrtuvase ama ne se simna dole... Hranevme so boila i samo so boila koja bese eksperimentno napravena sosema nesto razlicno od toa sto sme go pecale... Probavme da lovime i so razlicni vrsti na boili koj ni gi dade domakinot Mario ama i toa nejkese...
Najbitno od sve bese ubava druzba so kolegite od site tri Drzavi... Najposetuvan box bese kaj Vinicani i kaj nas... Hrana i Vino vo prevod...
Cestitki za pobednicite se gleda sveza krv sto znaci pozdrav za Lupce...
Cestitki za organizatorot si znae covekot koga da spie i koga da lovi...
Milco i Deki si znaat lugeto, edino se sekiram za ribite sto dobija stres od zemjotresot...
A tie sto bea vo kos na brana da znaat so viski ne se odi po riba samo sveps...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 24, 2015 9:37 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Филип НапишиCOLON
Предраг НапишиCOLON
Ние како и екипата на К&К не фативме риба
Дрва :mrgreen:
Ti spremaj se za balkansko zasto naTreska slusnav bilo mnogu jako si gi rasturil...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 24, 2015 9:43 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
daniel_veles НапишиCOLON
vasil НапишиCOLON
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Пехарите за најдобрите пристигнаа :ok_ok:
Trgni gi odma tie dvata za prvo mesto i najgolema riba nastrana...rezervirani se za mene :D :D
:confused: во Србија имаше намештаљка на лото ама овде нешто :foottap: ќе да е грешка со пехарот за прва и (или) најголема риба :filip:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 24, 2015 9:53 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
[ img ]

Генерален спонзор на македонската крапска репрезентација. :lollol:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21 ELLIPSIS 23 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum