www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jул 15, 2020 6:49 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 26-27.09 Викенд
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 26, 2015 5:57 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
Petrakki НапишиCOLON
Кој и каде ќе напаѓа овој дождлив викенд?
Ke sedam doma I ke cekam morski reportazi :filip:

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 26-27.09 Викенд
ТемаИспратеноCOLON Пон Сеп 28, 2015 12:24 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Мантово. Од 36 саати, 30 саати во кола си поминавме. Дожд не утепа и ако не беа уште 2 колеги рибари како нас будали, изгледа уште ќе бевме таму. :lollol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 26-27.09 Викенд
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 02, 2015 12:29 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
На Козјак од понеделник (наместо недела како беше планирано) до денес, четврток до 10:00
Седум крапа од 2 до 4 килограми и многу ситно


_________________


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum