www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jул 15, 2020 7:22 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 17, 2016 3:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Toa e pravilo od Clasic kupot sekoja godina, tamu se boduvaat prvite tri ribi, odnosno najgolemite 3, sto e spored mene po fer za da i onie so pomalubroen ulov imaat sansa.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 27, 2017 1:13 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Од концесионерите на Суки Лејк добив известување дека езерото ми се остапува БЕЗ надокнада во термин кој Јас заедно со вас би го одредиле
Таму може да ловат 12 екипи, ќе се поделиме на 6МК и 6БГ екипи, и да направиме едно дружење
Иако нема да се плати езерото ќе има такса за учество, пехари за трите еќипи, останатите собрани средства ќе бидат донирани, на кого ќе бидете дополнително известени!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 27, 2017 1:23 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
:~~ Одлично Васе да видиме кога ќе биде и доколку одговара термин се гледаме.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 27, 2017 1:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Одлична вест е ова, како се зголемија екипиве крапски, нема да не собере сите :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum