www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 10, 2020 1:09 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 27, 2018 7:44 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Некако да стане традиција, ги поканувам колегите од Македонија да направиме едно неофоцијално другарување на Пролет на езерото Суки
Терминот би го договориле тука заедо, условите се скоро на сите познати, нема д аима пехари, едноставно да се собереме на другарување!
ПС. поканата е отворена и за колеги кои преферират друг стил на риболов,
Коментари само во темата


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 27, 2018 10:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
убава идеја .... секогаш се добродојдени дружби и излети на вода .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 28, 2018 1:20 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Interesna ideja koja bi ja podrzal.
Samo da vidam kako sme so terminite za liga 2018 i na koja voda, normalno i ribar kupot.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 29, 2018 11:50 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Pokraj ribolovot ubavinata e i vo druzhenjeto,pokraj voda razbira se.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 29, 2018 11:57 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Точно, тоа ми е и замислата
Та како викат коjде е добродоjден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 29, 2018 1:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Само напред, желбата за дружење, особено со убав риболов секогаш треба да се поддржи. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 19, 2018 8:40 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Веќе е стварност
Од 20-ти до 22-ри Јули силите ќе ги одмерат пет екипи од МК и пет од БГ на Суки Лејк
Организирано како другарување, за крај по два пехара за првите три екипи и пехар за најголема риба
Нормално и малку да подзакрепнат изморените херои ќе има и малку јадење и нормално по некое пивце
Местата скоро се пополнети, се чека на уште две еќипи од МК,

екипите од БГ
1.CT. Uncle Dany
2.CT. Suki Lake
3.CT. Сблъсък
4.CT. SOT 2
5.CT. Fishbg

екипите од МК
1.CT. Asterix & Obelix
2.CT Prespav
3.CT Elit
4.се чека потврда
5.се чека потврда

Пехарите, се надевам дека ќе ви се допаднат

[ img ]

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 20, 2018 6:24 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Едно од местата е слободно, во колку до понеделник 25-ти Јуни не се пријави ниту една екипа од МК , местото ќе биде предостапено на екипа од БГ
Се надевам дека до тоа нема да дојде, сепак сакам да има рамноправен број на екипи од двете држави, затоа и напишав на ФБ дека сите места се пополнети
Да нема забуна кај поединци
Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 20, 2018 11:30 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
екипите од БГ
1.CT. Uncle Dany
2.CT. Suki Lake
3.CT. Сблъсък
4.CT. SOT 2
5.CT. Fishbg

екипите од МК
1.CT. Asterix & Obelix
2.CT Prespav
3.CT Elit
4.CT. Mia Ekofish
5.се чека потврда


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дружење 2018
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 20, 2018 12:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Ke dojdev ama vo toj termin imam kup vo Srbija,

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum