www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 10, 2020 1:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 23 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 10, 2015 10:44 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Поради големата заинтересираност на колеги од Србија кои сакат да го посетат ова езеро и да ловат на него замисливме дено дружење некаде кон крајот на месец Август со екипи од Србија , Македонија и Бугарија.
Максималниот број на екипи е 16 , условите дополнително ке бидат објавени во темата, сакам да споделите свои мислења дали сте само за такса за учество или сакате да има и пехари и малку јадење и пиење на крај.
Колегите кои беа на Суки знаат за што зборувам, значи или само такса за учество или такса+доплата за пехари и мала прослава
Се надевам дека ќе има еќипи од Македонија на ова дружење. Езерото е на 330км од Скоје, буквално до самото езеро имате асфалт, обезбеден паркинг за сите возила.
Тоа би било за почеток, ќе следуват нови информации околу ова дружење


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 10, 2015 11:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Јас и Спаива сме сериозно заинтересирани да посетиме еден куп во Бугарија . Дали е тоа дружење или натпревар не ни игра голема улога .
Сакаме да излеземе малку надвор од Македониај и да видиме како стојат работите во комшии :D
Се надевам дека можеме да очекуваме помош од чичко Васил за учество на некој куп или дружба во Бугарија :thumbs_up:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 10, 2015 11:37 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Секој е добродојден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 11, 2015 1:08 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON 1507
i mene mozes da me brois,edino ako ne se poklopi so godisen odmor ;)

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 11, 2015 2:07 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Веќе се оформуваат контурите од дружењето.
Предвиден термин 21-23-ти Август, доагање на езеро во 08 по локално време, потоа теглење позици и на вода.
Правилата ќе бидат дополнително објавени во темава
Такса за учество 60Евра по екипа или 80 ако сакате да има пенари за прво , второ , трето место и за најголема риба (по два) и нешто за јадење и пиење на крај.
За тие дополнителни 20Евра Вие како ќе решите така ќе се организираме.
Уплатата треба да се изврши до почеток на месец Јуни за да може да се резервира езерото на време во најавениот термин!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 12, 2015 10:43 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Пред малку ми се јави Марио концесионерот на Агов Дол, човекот си направил математика + убава реклама и решил таксата за учество да се намали .
Така наместо 60Евра по екипа + 20 за пехари јадење и пиење после натпреварот, таксата е 60Евра во која е вклучено се, такса за натпреварувачите, осум пехари, малку јадење и пиење, да не тргнуваат со празен стомах колегите, не е домакински!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 12, 2015 11:38 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
:~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 12, 2015 5:43 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Aвг 21, 2012 4:44 pm
МислењаCOLON 91
Bravo.Eve uste edna najava od uste edna ekipa od Veles, normalno ako se bide kako sto treba do Avgust.Stavete nekoja slika od ezeroto, da uzivame na studov.... :lepi: :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 12, 2015 6:15 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
viewtopic.php?f=42&t=3842

Повели колега. Ке се потрудам деновиве да префрлам тука и други снимки од ова езерце кое навистина изобилува со риба!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Агов Дол
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 12, 2015 7:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
vasil ,site sto ke dojdat od mk na agov dol, potrudi se tamu da soatanat bar 1 mesec, da se odmorime ovde ostanative :D :D

mala sala kolega, ubavo e da se popecca na ovaa voda, daniel ke idel gledam, ja ne odam so nego ,ako idam ke dojdam so dedomu :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 23 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum