www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

francusko lepce
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=21&t=5203
Страна 55

АвторCOLON  blagojkk [ Пон Сеп 10, 2018 2:43 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: francusko lepce

реално не успеав да го направам лебот, не можам никаде да најдам некое си дурум брашно (така се вика брашното, дурум) не дека е некое специјално па да не се наога туку јас не успеав да најдам, јеби га велес ти е лимитиран со работи кој што не се специфични или секојдневни.

исто така да се надоврзам на постот на akiribar, и јас сум приметил дека големите кришки се каде каде подобри од оние малите бели коцкести. али ете, последен пат кога барав да купам од велес и од нив немаше, имаше само од белите мали коцкести т.е. последниве 2-3 недели нема а не само последниот пат.

Страна 55 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/