www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jун 05, 2020 11:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: montazi za stuka
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 20, 2012 1:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON 1040
ЛокацијаCOLON Bitola
Keltan НапишиCOLON
Баџо НапишиCOLON
A od kade vi idejata deka kruta zica ce ja poremeti rabotata na kasikata ne mi e jasno....Sto ima vrska dali e kruta zica,meka salja ili pletenica

На есен здравје боже ке правиме една екскурзија кај комшиите и ќе видиш колку има разлика при дебелината на самата сајла па дури и во бојата на сајлата, а за жица и да не зборуваме.Ќе одиме, ќе ги пробаме сите техники и технологии :)
Problem e sto ne citate so red . Badzo kazi od koja boja bega stukata i pivo imas :D Znaci uste ednas ,som ce lovam ne stuka.Zastita mi treba ako slucajno udri taa pajka od riba,me razbiras li sega..Pocnaa da se slucuvaat takvi raboti kade lovam,zatoa.Znaci galje ne mi e dali stukata ne saka vakva boja,takva boja..daj boze da bega od moite kasiki..ne me zanima taa,capito :D
Не пијам алкохол, ама го убивам Швепсот! - може и прилепска газоза :D
Од разни бои на сајли и конци, од флуоресцентни до незнам безбојни.... единствено со сигурност можам да ти сугерирам дека најдобра боја на сајла е зелената, додека од конците црниот.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: montazi za stuka
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 16, 2012 6:57 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 5:41 am
МислењаCOLON 166
ЛокацијаCOLON Битола
и од мене совет......30цм,мат зелена боја и носивост над 6кг
мат немат, имат немат......и неможи да немат можи да имат снемано

_________________
‎"Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths." - Jimmy D Moore


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: montazi za stuka
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 21, 2012 2:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
еве нешто како што келтан имаше направено само ова е од лаф мд
[ img ]
[ img ]

наменето е за воблер е сега како ке ја води кашиката ке видиме на терен

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: montazi za stuka
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 21, 2012 8:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Jas sepak bi stavil meka sajla. 8-)

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum