www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Ное 30, 2020 3:19 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 18 19 20 21 22 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 20, 2013 4:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Ne se sekirajte,kje go registriram kako pomoshno lekovito sredstvo-pomagalo i sekoj obid kje padne vo voda :saso:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 20, 2013 4:37 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ne se sekiram jas ic bre sase, nego ovoj sto se raduva na zakoni me nervira,,

sekoj den samo zakoni izleguvaat u ovaa drzava ,, prasanje do koga :?:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 9:14 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Да бевме држава со традиција како Англија, каде што важат закони од 1603-та, немаше да имаме потреба од нови закони. Кај нас законите служат само за да се наоѓаат дупки во нив :D

И се зезам за нов закон, не сум слушнал за таква работа. Мада добро би дошла забрана за спин со тирол :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 1:29 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Mozhe zabrana za "spin" so velichenstveniot,KJE FRCHKAM so VELICHENSTVENIOT.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 2:16 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 04, 2013 11:54 am
МислењаCOLON 39
ЛокацијаCOLON Skopje
Ne sum lovel , ama verojatno se koristi kako sto se koristi vaser kugla , bi probal cisto da testiram dali mushicite mi se lovni i na koi boi udira ribata . Ne sum procital za tirolot nesto mnooogu, ne go smetam za krivolov , bidejki se lovi so mushici - mamci . Za krivolov smetam : mrezi , dinamit, ultra zvuk , kako i nepropishani po zakon dolzini na ribi ( podmladok ) .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 2:17 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Tvrdko 1 НапишиCOLON
Mozhe zabrana za "spin" so velichenstveniot,KJE FRCHKAM so VELICHENSTVENIOT.
Ќе си ја скршиш трската, тежина на фрлање на просечна петка не е повеќе од 10-11 грама ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 2:41 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 04, 2013 11:54 am
МислењаCOLON 39
ЛокацијаCOLON Skopje
ni sluchajno na mushicarka , samo na teleskop 1.80 po cvrst


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 2:54 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
ricko НапишиCOLON
...ne go smetam za krivolov , bidejki se lovi so mushici - mamci...
Кај нас не е криволов да се лови на тиролско дрвце. Единствениот спорен момент за мене е што се користи за изловување на пастрмката кај нас. Зошто некој би ловел цел ден со тиролско, ако знае дека е дозволено да се земат 2 парчиња пастрмка, а тој сигурно ќе фати многу повеќе од тоа. И кое е задоволството на јака трска и на олово да ти удри пастрмка? Нема задоволство, има само улов за полнење на фрижидери ;)
На Треска 3, да сакаа луѓето да уживаат во риболовот на пастрмка ќе станеа мушичари или ќе ловеа со воблери/блинкери. Сите тие што ги гледаш со тиролско одат за да фатат што е можно повеќе пастрмка.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 3:09 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Филип НапишиCOLON
ricko НапишиCOLON
...ne go smetam za krivolov , bidejki se lovi so mushici - mamci...
Кај нас не е криволов да се лови на тиролско дрвце. Единствениот спорен момент за мене е што се користи за изловување на пастрмката кај нас. Зошто некој би ловел цел ден со тиролско, ако знае дека е дозволено да се земат 2 парчиња пастрмка, а тој сигурно ќе фати многу повеќе од тоа. И кое е задоволството на јака трска и на олово да ти удри пастрмка? Нема задоволство, има само улов за полнење на фрижидери ;)
На Треска 3, да сакаа луѓето да уживаат во риболовот на пастрмка ќе станеа мушичари или ќе ловеа со воблери/блинкери. Сите тие што ги гледаш со тиролско одат за да фатат што е можно повеќе пастрмка.
Ova e povekje od zabluda,duri i perverzija.Vo sekoja tehnika ima ribolovci shto ribolovat za da uzhivaat a ima i od onie shto sakaat da polnat frizhideri.Velichestveniot niti lovi ni izlovuva osven ako ima nekoja gooooollleeemmmmaaaa riba shto bi go progoltata i bi se fatila(nemozhe da kazham zakachila)na velichestveniot.
Druga rabota bi bila koga frchkalistite bi lovele so mushichki vrzani na jadici bez kontra a site drugi so jadici so kontra i da se javat kako pobornici okolu izlovot na riba,toa bi go RESPEKTIRAL seriozno,vaka nekoj samo si dzvaka mastika(guma za dzvakanje,sak s) :saso:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 3:39 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 04, 2013 11:54 am
МислењаCOLON 39
ЛокацијаCOLON Skopje
SE SLAGAM SO TEBE POTPOLNO !!! VO PRAVO SI !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 18 19 20 21 22 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum