www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Aвг 09, 2020 7:53 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Drop Shot
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 18, 2011 11:01 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 5:41 am
МислењаCOLON 166
ЛокацијаCOLON Битола
Има во Алас-Битола......какви сакаш џигови........јас баш имам вакви како на сликата погоре риба што имитираат.......

_________________
‎"Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths." - Jimmy D Moore


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Drop Shot
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 18, 2011 3:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Nemozes,u stvari ne se tie nameneti za dropshot tie se twisteri i shadovi,nacin na montaza i jadici za drop shot se ovie..
[ img ]
[ img ]

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Drop Shot
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 24, 2012 11:48 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Aпр 10, 2012 5:45 pm
МислењаCOLON 38
ЛокацијаCOLON Skopje
Kompir ako moze slikive pak da gi zakacis :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Drop Shot
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 24, 2012 11:51 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Заборавив да спомнам јас испробав ова техника сега пред 2-3 недели на едно езеро пробувајќи костреж да фатам али ништо не ми удри може до мене беше не добро презентирано или мамецот,а и ништо чудно да нејќело да јаде воглавно немав удар.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Drop Shot
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 25, 2017 9:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
Деновиве во ова седење дома читам и гледам разноразни работи и ова со дроп шот риболовот многу ми зема внимание. Во други форуми ја сместуваат во ултра лајт риболов при што се употребуваат лесни дроп шот оловца и тенки конци, мали силиконци. Колку што можев да видам најчесто цел на риболовците е кострежот и бас-от. Но по други форуми има риболовци кои веќе оваа техника ја користат за целно ловење на пастрмка, клен, црвеноперка, штука, и други грабливи и помалку грабливи риби. Колку што сфатив техниката се базира на ситно цимкање на мамецот без подигање или повремено подигање на оловото. Употреблива е на езера, бари, потоци, реки, и на море, односно на сите води. Опремата која се користи е многу осетлива, трска со мала тежина на фрлање не многу долга макс. до 240см, машинките се величина од 1000 до 2500.Еве една монтажа


_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum