www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jун 06, 2020 12:44 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Нед Jул 21, 2013 10:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Како член од –Комисијата за едукација на млади кадри-се осеќам по малку должен да тргне едукацијата од некаде и од некоја појдовна точка за оспособување со основните знаења на нашите најмлади и идни рибари .

Во овој случај би сакал да се обратам до моите колеги од комисијата --- се со цел---
да имаме некој знак за старт и да се почне од самиот почеток ,односно да го пренесеме знаењето на најмилите наши дечиња и да го Афирмираме риболовот меѓу најмладите.

Секој од нас почнал со најосновните учења за видовите на риба и за монтажи кои се наменети за риболов ,па како за секој почеток мислам дека е ред да се стекнат со знаење за најосновното и да работат самостално на некој наш риболов.
Јас лично си имам таков ..ДРУГАР..кој е сеуште -9 год- а е страствен љубител на риболовот ,секако мојиот помлад син Димитар.

И секако би почнал со едукацијата од него, а како што напоменав
за почеток е сосема доволно да знае да направи најобична монтажа на Тапа и Јадица , а за сето останато ке мора да се појде на некоја локација покрај вода и да се продолжи со понатамошните објаснувања како да се ракува со рибарскиот прибор.
Првата лекција на младите е да им се објасни детално за риболовот а ако покажат интерес за тоа се продолжува со понатамошните излети во природа и покрај вода,само така и на тиј начин можат да го засакаат ова наше хоби .
Со Димитар би почнале со основната монтажа ,па да видиме до каде е неговото знаење за најобичната монтажана тапа и јадица.

Поздрав до сите риболовци ..Диме..БИСТРО

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 22, 2013 9:42 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Aпр 05, 2011 12:33 pm
МислењаCOLON 66
Inicijativa za pozdrav :bravo:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 22, 2013 10:31 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
:bravo: Оки :thumbs_up:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 22, 2013 11:42 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
:bravo: :bravo:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 22, 2013 2:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Bravo Oki....

_________________
Just Fish it


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 22, 2013 4:12 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Oкт 09, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON 34
bravo dime :lepi:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 06, 2014 4:49 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Дек 12, 2013 5:17 pm
МислењаCOLON 222
ЛокацијаCOLON Скопје
:~~ :~~ :~~ :~~ :~~ Bravo za majstor Dime i maestro Oki :~~ :~~ :~~ :~~ :~~


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum