www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jун 05, 2020 11:44 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Razlicni vidovi montazi na silikonci
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 04, 2011 9:47 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlicni vidovi montazi na silikonci
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 04, 2011 9:54 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Montaza na silokonski ripcinja

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlicni vidovi montazi na silikonci
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 04, 2011 9:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Montaza na zakriveni Offset jadici

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlicni vidovi montazi na silikonci
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 04, 2011 12:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... во почетокот кога почнав да ги користам „силиконците“, едноставно ја наденвев џиг-јадицата на силиконот и почнував со лов. Но после година две искуство се одлучив да му додадам Канџа-Трокука, и верувајте дечки, со канџата мојот лов беше толку поуспешен, што ако без нејзе од 10 удари 3 до 4 ќе беа успешни, вака од 10 дури 8 или 9 беа сигурни уловени риби ;)


Последна промена од 1 на Lepi, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlicni vidovi montazi na silikonci
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 04, 2011 12:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Lepi, kakva e taa kandza trokuka, dopolnitelna trokuka sto ja zakacuvas od strana ili ?

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlicni vidovi montazi na silikonci
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 04, 2011 5:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... да, постојат и оригинали но скапи ми се :mrgreen: Ги монтирам сам како првиот и вториот на сликава и стварно се прва лига, промаш немат ;) За жал на мојте слики не можит да се видит најдобро :(

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlicni vidovi montazi na silikonci
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 04, 2011 9:34 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 5:41 am
МислењаCOLON 166
ЛокацијаCOLON Битола
Лепи.....јас пробав со подолги џиг јадички и на силиконецот ја свртив јадичката надолу......има разлика ама не толку голема......ама ќе ја пробам и твојава техника......

_________________
‎"Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths." - Jimmy D Moore


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Razlicni vidovi montazi na silikonci
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 24, 2012 11:25 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Aпр 10, 2012 5:45 pm
МислењаCOLON 38
ЛокацијаCOLON Skopje
Vo pocetokot jas kupiv otesnati silikoni so i bez kandza po nekoe vreme gi frliv tie vez kandza pa se pokajav ama kasno mi tekna da im prikacam
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum