www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jун 05, 2020 10:59 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Систем сo вaсер куглa и мушици
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 07, 2015 1:14 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Гo кoристел некoј системoв,искуствa,врзувaње ...Кoлку штo сум зaпoзнaен нa oвoј систем се лoви клен,плaшкa,буцoв,пa и пaстрмкa.Нa Мaврoвo и Дебaрскo мнoгу гo кoристaт зa плaшкa.Личнo сеуште не сум гo испрoбaл,немaм некoе искуствo.Би му дoшлo кaкo дa фрлaш вoблери oд oбaлa(кaстинг) :)

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Систем сo вaсер куглa и мушици
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 07, 2015 7:26 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Мислам дека поприлично имаш утка кај делот ПА И ПАСТРМКА :)
Пастрмка на овој начин се лови многу и кај македонските риболовци е многу попознат овој начин него ФЛАЈФИШИНГ :)

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Систем сo вaсер куглa и мушици
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 07, 2015 7:31 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Јан 03, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON 159
Taka e kolega,do neodamna pod poimot ,,ribolov na musica,,se mislese bas na toj so vaser kugla.Doduse,poveke se koristea sisenca od prokulin i drugi kapki,zaradi nivnata elasticnost i mekost,a i isplatlivost.Vo zavisnost od vodata,uspesno se lovea spomenatite ribi a i seuste se praktikuva.
Sistemot obicno ne sodrzi poveke od 6 musici,koi se vrzuvaa na se podolgi koncinja pocnuvajki od najdolnata musica pa nagore ,na osnovniot konec.Ova e dokolku e vaser kuglata najdolu.
Nekoi ,obicno za na ezera go vrzuvaa sistemot obratn.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum