www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jун 06, 2020 1:04 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Пилешко ДРОБЧЕ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 01, 2015 8:44 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Илчо НапишиCOLON
kako vi se cini ova ?
Fiksna НапишиCOLON
Здравје Боже, ова на пролет го пробувам за клен.
Вака, ми фаќа око...
Илчо НапишиCOLON
Interesno i mene mi izgleda ali ne sum siguren kolku e shansata da se zakaci ubavo ribata bidejki ne mi deluva deka toa topceto pri goltanje ke se stisne dovolno za jadicata ubavo da izleze i da se zabode
ПИЛЕШКО ДРОБЧЕ - многу интересен мамец.
На него сум ловел многу пати. Клен, Попадика . . . Сом.
На неко видови риби со повеќе - на некои видови риби со помалце успех.
На некои видови риби со едвај мало парченце - на некои видови риби со дури два цели дроба.
Некојпат сушен и усмрден - некојпат свеж (туту што размрзнат).

Во секој случај многу интересен мамец кој дава резултати и кој СЕКОГАШ е достапен. Потребно е само да влезеш во првата продавница и го имаш. Но не е секое дробче исто. Некое стои на јадица, а некое се распаѓа. Многу различни начини на ставање на јадица и секој си има своја мала тајна околу Пилешкото ДРОБЧЕ.

. . .

Да не ја тупам понатаму.
Да ги слушнам вашите искуства во риболов со Пилешко ДРОБЧЕ.
Вашите начини на подготвување и монтажи.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пилешко ДРОБЧЕ
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 01, 2015 8:55 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Во риболов на СОМ никојпат не сум имал голем успех со пилешко дробче.
Многу, многу, мноооооооооооогу удари. И тоа удари, здрави. Но сом на јадица тешко. Нешто ситно.
Сум слушал многу рибари кои се фалат со успех во риболов на сом на пилешко дробче. Сум ги гледал уловите, но јас не сум од тие. Некаде гршам но незнам каде.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum