www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 1:43 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 5:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
filip030682 НапишиCOLON
Jas ne spomnav iminja,i ne mislev na tebe nekoj drug spomna deka moze da ja koristi i dole,a za kontra motanjeto i jas pisav dva zbora kratko bas poradi toa sto ti ubavo obrazlozi.

Povece go pisav toa zatoa site nie sme skloni da pravime nesto sto ne ide "kurafte tehnika" ja vikam ja.......poln forum prasanja imam spin trska moze li musicki da frlam,imam teleskopce mozeli za dubinka da ja koristam,imam edna dvodelka za krap ke lovam so nea na tapa i tako dalj i tako dalje.

Ок, не сме се разбрале :lepi:
А за ова болдираново се сложувам со тебе, секогаш се стремиме што посложено да биде :oops: :o
Поздрав

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 7:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Eve eden lepotan za multiplikator.ednodelec :mrgreen: Keltan takvi gi saka

Daiwa Generation Black Twiching Stick 661 MH/B, 7-28 gr, 1.98 m

60 evrica

[ img ]
[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 8:08 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
Dali nekoj videl prvo multiplikator masinka pa da tvrdi deka moze da se montira na obicna trska i da ja zavrti od dolu kako kaj stacionarnite masinki i taka da ja koristi.Najverojatno ne :head_bang: no bitno e da se pisuva neli :hit_head:
Prviot problem nastanuva so rackata koja mesto na leva raka ke ti dojde na desno,aj toa i ne e problem ke kupis masinka za desna i resen problem.Kontra motanje uste pogolem.
No najgolem problem nastanuva koga sakas da zafrlis so masinkata,kaj ovie masinki konecot ne se drzi so prst pri zafrlanje nego ima edno kopce koe se pritiska so palecot ima funkcija kako zicaniot preklopnik kaj obicnite,vo isto vreme so palecot se kontrolira odmotuvanjeto na spulonata koja mora da se stopira pri samiot pad na sistemot vo voda.Seto ovaa moze da se pravi edinstveno ako multiplikatorot e gore,od dole toa e nevozmozno.
Legenda si dete , nema sto :D A koj napisa deka i treba da frla so masinkata na dolu ?? I kaj ti tekna deka konecot ne se drzi so raka ? Toa sto ti pisuvas go ima na nekoi mali SPIN multici ....So PALECOT kocis spulnata ,konecot i taka se zafrlas . . .koje crno dugme . Mu napisav deka moze i nadolu koga ima riba , da ne trpat pregolem napor karikite posto se podolgi vo nozete i obavezno ce mu ja rotiraat trskata , toa i onaka e problem i na trska za multikomplikator . . . .Pa i jas ponekogas taka zamaram pokrupna riba , samo motas na nazad nisto neobicno so LEVATA raka na moive .. .deset godini sum so dva multiplikomplikatori ..ajde sega ucime , karaj me . . . :D

eve , vrti gi suci gi kako sakas . . opaku , naopaku . . :D

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 8:14 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
Jas ne spomnav iminja,i ne mislev na tebe nekoj drug spomna deka moze da ja koristi i dole,a za kontra motanjeto i jas pisav dva zbora kratko bas poradi toa sto ti ubavo obrazlozi.

Povece go pisav toa zatoa site nie sme skloni da pravime nesto sto ne ide "kurafte tehnika" ja vikam ja.......poln forum prasanja imam spin trska moze li musicki da frlam,imam teleskopce mozeli za dubinka da ja koristam,imam edna dvodelka za krap ke lovam so nea na tapa i tako dalj i tako dalje.
Vakva tema ima uste edna toj sto ja otvori ne kupi nisto i stana krabdjia,so ovaa sto ke se izrodi ke vidime.Ali sekoj ima pravo da otvori tema neli.
Temata si e na mesto i odlicno sto mu tekna na Ilco da prasa , ne tuku skokajte kako zajci :D Korisna e zatoa sto utre nekoj mozebi ce saka da kupi trska i multiplikator . . . pa ce ima kade da procita i da se informira . .

Moze i obicna trska da koristis ako e so dvostopalni kariki samo koga ima gotovi namenski ne gledam pricina za takva kombinacija.A da moze , moze . . . :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 8:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Znaci zboram bas za tie mali,a inaku kopceto ili kako se strucno se vika bese srebreno a ne crno.I go ima na sekoj Multiplikator

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 9:26 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
filip030682 НапишиCOLON
Jas ne spomnav iminja,i ne mislev na tebe nekoj drug spomna deka moze da ja koristi i dole,a za kontra motanjeto i jas pisav dva zbora kratko bas poradi toa sto ti ubavo obrazlozi.

Povece go pisav toa zatoa site nie sme skloni da pravime nesto sto ne ide "kurafte tehnika" ja vikam ja.......poln forum prasanja imam spin trska moze li musicki da frlam,imam teleskopce mozeli za dubinka da ja koristam,imam edna dvodelka za krap ke lovam so nea na tapa i tako dalj i tako dalje.
Vakva tema ima uste edna toj sto ja otvori ne kupi nisto i stana krabdjia,so ovaa sto ke se izrodi ke vidime.Ali sekoj ima pravo da otvori tema neli.
Ti bajagi sedis po drugi forumi treba da zneas deka ova e dosta popularna. :D Edno ja zapocnav sto drugi kolegi ne odat po drugi forumi i nema od kaj da se informiraat drugo me interesirase mislenje na nashi clenovi.

Nemam namera da frlam pari za nekoja si trska od 4,5000 denari bidejki e specijalna za multic(ne patam od takvi kompleksi),a istoto mozam da go zavrsam so obicna trska od 1000 denari plus ne mi treba za spin tuku za dubinka.Gledam funkcionalnost i ekonomicnost ne zimam trski za da se falam tuku da lovam riba ako mi brkaat rabota ako saka neka se kolci od niva :)
Zosto da ne lovi so dvodelka za krap na tapa ? Ako e 3m moze na ezero pa i na reka ako ne zafrla daleku.Teleskopceto ako ima dobra akcija za da moze da turi potesko olovo da zafrla cepaj kesi brka rabota.
A za kurafte tehniki si imam mal milion i se dosta efikasni sekakvi kombinacii na sistemi,trski,mashinki,mamci si pravam vazno si pecam :fishing:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 9:41 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ilco , imas skapi trski od dvata vida , ama imas i eftini od dvata vida.Taka da bez veza e da kupuvas obratno , za mulitc normalna trska ili obratno . . . kaj trcas ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 9:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
filip030682 НапишиCOLON
Znaci zboram bas za tie mali,a inaku kopceto ili kako se strucno se vika bese srebreno a ne crno.I go ima na sekoj Multiplikator

Nema na site kopcinja molim te :D Ima i racki

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 9:57 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Prijatel moj zema 3 masinki i gi koristi isklucivo za som na reka....
Eve gi koj masinki gi zema....http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=694329

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чудно комбо
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 02, 2013 10:38 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Keltan НапишиCOLON
Ilco , imas skapi trski od dvata vida , ama imas i eftini od dvata vida.Taka da bez veza e da kupuvas obratno , za mulitc normalna trska ili obratno . . . kaj trcas ?

Nigde ne trcam ko som sum ulezan :) Pronajdov nekoi trski mi odgovara i cena i akcija pa sobiram informacii da si znam pred vreme sto e ostvarlivo sto ne e potoa plan da si sklopam spored toa sto ke podnaucam.Jas vo kumanovo uste nemam videno takva trska nitu mashinka za drugite gradovi neznam bas kolku gi ima znam deka vo gevgelija ima eden takov komplet ali previse e solen plus za morski ribolov e.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum