www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 22, 2024 3:20 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS8»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 27, 2012 2:18 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
No upatstvoto ti kazuva i koja hrana mozes da dodades za da dobivas atraktivnosta na hranata za nekoja voda..ili da ja faktickipojacas ili oslabnis za da ima poblaga aroma i da nema odbivnost za odredena kategorija na ribi..
dodavanje na tie hrani e na sekoe upatsvo opisano tocno vo merka ..za pr.

2 x feeder carp + 1 x BRX od VDEynde za das dobies moznost i popadika da lovis ,iako e osnov krmata za krap..
Toa podrazbira da ne stavame hrana osnovna od VDEynde da d dodavame MAROS mix ..
samo dobri i provereni takmicari znaat da gi smesaat hrani od razl.proizvoditeli...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 27, 2012 2:54 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON720
ЛокацијаCOLONSkopje
Јас лично повеке ја сакам домашно направената прихрана од купечката, па макар и послабо да уловам со неа поголем ми е кеифот дека сум ја уловил со моја прихрана. Некогаш сум правел утки со неа а некогаш сум растурал, истото важи и за купечката што сум ја користел на хранилка. А дека е точно тоа што е напишано на кесата за кој вид риба е не знам баш. На прихрана за Клен со црвена боја имам растурено Бојник и Попадика и ниту еден удар на Клен, а на тапа си ловев Клен на ист мамец ама на друга локација. Ја променив локацијата због фластери и пак исто.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 27, 2012 4:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Naturale izborot na prihrana vo nasata zemja e sveden na minimum,izborot e mnogu slab,Znaete deka za feeder bi trebalo da se koristat poteski dubinski primami,ima i prihrani nakoi pisuva feeder koi se praveni specialno za takvi nameni.Vo zavisnost dali lovime method feeder ili so obicni kafezni hranilki.Za method feeder pobitno e prihranata treba da e po lepliva so cel da se zalepi za hranilkite,ova e bitno za na reka so pobrz tok.obicnite kafezni hranilki i ezerskiot ribolov bara po rastresiti praskasti primami.Jas koristam Maros mix dever special,dever xxl,VDA bream gold pro i za na reka posebno dobra river ace mesana so neznam kako se vika od maros so miris na sirenje odlicna za bojnik.Za domasni prihrani nema da pisam sto i kako zatoa sto nikogas ne sum dobil riba na ista prihrana dva tri pati po red,najverojatno denot koga sum imal riba ne e bilo do hranata.Kupovnite hrani moze i da se mesaat so prezla vo razmer na koli hrana pola kg prezla.Normalno se dodava i pomalku od mamecot na koj lovime

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 27, 2012 5:37 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
filip030682 НапишиCOLON
Naturale izborot na prihrana vo nasata zemja e sveden na minimum,izborot e mnogu slab,Znaete deka za feeder bi trebalo da se koristat poteski dubinski primami,ima i prihrani nakoi pisuva feeder koi se praveni specialno za takvi nameni.Vo zavisnost dali lovime method feeder ili so obicni kafezni hranilki.Za method feeder pobitno e prihranata treba da e po lepliva so cel da se zalepi za hranilkite,ova e bitno za na reka so pobrz tok.obicnite kafezni hranilki i ezerskiot ribolov bara po rastresiti praskasti primami.Jas koristam Maros mix dever special,dever xxl,VDA bream gold pro i za na reka posebno dobra river ace mesana so neznam kako se vika od maros so miris na sirenje odlicna za bojnik.Za domasni prihrani nema da pisam sto i kako zatoa sto nikogas ne sum dobil riba na ista prihrana dva tri pati po red,najverojatno denot koga sum imal riba ne e bilo do hranata.Kupovnite hrani moze i da se mesaat so prezla vo razmer na koli hrana pola kg prezla.Normalno se dodava i pomalku od mamecot na koj lovime
Да се малце замешам Филип..немаш против...се надевам

Вероватно не си филип посетувал ,нашата продавница ,бидејки ако не сте знаеле носиме вде еинде,најдобар или еден о д најдобрите светски брендови за храна за риболов.Конкретно да не ја ширам темава подалеку ..ВДЕ има сега и имаме добиено во 2011тата храни ,за ФЕЕДЕР како ДИНАМИК ФЕЕДЕР/МЕТОД МИКС/АКТИВЕ ФЕЕДЕР..итн по цена околу 200 денари
потоа храни кои се користат како мешавина на 3 храни /патентирано и тестоирано од тимот на ВДЕ/ а тоа е КАРП ФУД СУРСЕ + ЕКСПАНДА ГОЛД + МАРИНЕ ГРЕЕН ШЕЛ МИКС Тоа е бинго комбинација со која ни се пофалија муштериите и на Козјак и на Тиквеш и на ком.води...
исто така, некои храни како БРХ за попоадика како и БИГ ФИШ се толку лепливи да можеш да ги користиш како за хранилка ..ПОСЕБНА НАПОМЕНА Ч СЕКОЈА ХРАНА НА ВДЕ ИМА ОЗНАКА ДА ЛИ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ ВО ХРАНИЛКА

Прочитав ,Натурале убаво ве праша да ли читате упаството на храните бидејки имате храни не само ВДЕ кои имаат да кажам РЕЦЕПТ за мешање на кесата,со кои и какви ароми може да се мешаат и во која количина за да биде да кажам половна...ИТН

Јас ке се обидам да ви ги ПРИБЛИЖАМ храните на ВДЕ и нивната намена така што ке ви пренесам сите информации кои ги има дадено производител или ВДЕ ,а јас ке отворам нова тема кога ке кажете вие.

Посебно еве упатено да мики дј. од прва рака ке имаш инфо ...за храни ;)

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: [email protected]
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 27, 2012 6:08 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Odlicno Zoki nija znaeme deka hranata moze da se mesa i razblazuva ali vo zavisnost od terenot i vremeto a moze da se koristi i gotova a Naturale neka kaze nekoj negov miks pozd.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 27, 2012 8:26 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
Јас купена храна ставам само за да лепи,да можам да ја ставам на хранилката инаку мислам дека нема врска со тоа што јас си го правам.А и економски не е исплатлива.Брашната што ги ставаат позлатени да се поефтина би била.200 денари е еден килограм,а јас 400 до 500 денара си правам 5-6 кила. ;) Некој ќе каже таа има ароми се продава атрактор,арома и засладувач три во едно 60мл 150 денара 10 мл се мешат во 400милитри вода,а таа вода е доволна за 2кг прихрана да размешам ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 27, 2012 8:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
мали ајде да ти потпоможам
ако сакаш полеплива да биди ставај повеќе презла и нее лошо да ставиш максимум до 10%
мелен коноп или па ставај варен коноп во миксот

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 27, 2012 8:40 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ja jajca bi mu predlozil,,a koga lovi na bel crv i hranata da mu e aromatizirana,,ke zemes edna plaska ke ja iscistis,,ke ja potopis vo aromata sto ti e napravena hranata,,i ke stavis beli crvi,samo presni ,,koga ke ja izedat belvicata mirisni gi....pa da vidis rezultat :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 27, 2012 9:19 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
active feeder + hi pro specime n BOB NUD .. e moja extra kombinacija
Active feeder otvora apetit mozi da se mesa so siet hrabni na VDEynde toa i e najgolema prednost
Hi pro specimen za golemi ribi ..krap ama 1 h pred koristenje da e potopena vo voda.
saka sekerac i tepaj :!: :x


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FEEDER KRMA ,SOVETI ...ISKUSTVA...
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 2:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Bravo be Mali pa ti ke gi zatvoris site onie firmi koi proizveduvaat prihrana,stom tvojata e polovna od VDA,Maros,Milo,Sensas da otvorime fabrika.Ako razgovarame za lovna prihrana togas domasnite nema sto da baraat vo ovaa prikaska,ali ako ja gledame ekonomskata strana togas moze da se lazeme deka imame super recept.Zosto primer na nekoi domasni prihrani so se i sesto dobivam riba ednas na 3-4 odenja a primer na ovaa od slikata skoro sekogas.Sega turete matematika tri propadnati ribolovni dena so domasna ili uspeh na skoro sekoe idenje so dokazana kupovna,normalno ima denovi kade ni gospod ne pomaga
[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS8»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum