www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 16, 2021 2:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 12 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 12, 2012 9:12 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
NATURALE НапишиCOLON
sakam da kupam dobar feeder stap ,predlozi nekoi ? Firma ,model,akcija cena?...

кажи каква риба сакаш да ловиш ситна,крупна....колку пари ти се дава?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 12, 2012 9:13 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Млад Риболовец НапишиCOLON
NATURALE НапишиCOLON
sakam da kupam dobar feeder stap ,predlozi nekoi ? Firma ,model,akcija cena?...

кажи каква риба сакаш да ловиш ситна,крупна....колку пари ти се дава?
тоа последното е пресудно :D :D :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 12, 2012 10:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Vo princip kupuvajte podolgi 3,9m so tri vrva so max tezina na isfrlanje 120gr,so toa gi pokrivate site potrebi vo ovoj ribolov i reka i ezero.....a za modeli kolku brknete vo dzep tolku ke kupite,ma da ima isklucoci......vo MK srecno so kupuvanje

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 23, 2012 12:13 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
колега филип,навистина, која трска и која фирма би препорачал за феедер риболов..да кажаеме
долзжина 3,9м/120гр акција со 3 врва...
Има ли и телескопски или 3-делни ? :!: :?:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 23, 2012 12:58 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON 190
NATURALE НапишиCOLON
колега филип,навистина, која трска и која фирма би препорачал за феедер риболов..да кажаеме
долзжина 3,9м/120гр акција со 3 врва...
Има ли и телескопски или 3-делни ? :!: :?:ako sakas ista kako na filip ja imam jas pa moze da se dogovorime i ja imas


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 23, 2012 1:00 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
Би сакал да земаме нешто поквалитетно ..би го избегнал формакс...до 6150 денари

Тубертини,Спро,Дам,Балзер,Тика...не што од таа група на фирми....Колмик не би сакал бидејки разбрав дека се премногу нежни трски генерално...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 23, 2012 1:04 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON 190
NATURALE НапишиCOLON
Би сакал да земаме нешто поквалитетно ..би го избегнал формакс...до 6150 денари

jas imav do sinokj visage 6m od formaks mozam slobodno da kazam deka imaat dosta jaki trski,eve gledam deka i drugi gi koristat pa moze i oni da si kazat mislenje na pr: ico ja ima istata trska eve filip pa neka se iskazat,


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 23, 2012 1:17 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
фала си имам свое мислење ..и го кажав..не би сакал повторно да го кажувам но еве би го сменил мислењето за еден ДРЕНАН,МАВЕР....итн...или фирма што се продава во Англија како феедер.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 24, 2012 6:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
NATURALE НапишиCOLON
колега филип,навистина, која трска и која фирма би препорачал за феедер риболов..да кажаеме
долзжина 3,9м/120гр акција со 3 врва...
Има ли и телескопски или 3-делни ? :!: :?:
Site feeder stapovi se trodeleni,ima i dvodelni ama tie se narekuvaat pikeri.Vo druga tema ti pisav i nesto za trskite procitaj i razmisli a citam si spremil 100evra za tie pari vo Srbija ke kupis i masinka i trska,a kaj nas ako voopsto najdes i za trska ke ti se malce

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 24, 2012 7:04 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
filip030682 НапишиCOLON
NATURALE НапишиCOLON
колега филип,навистина, која трска и која фирма би препорачал за феедер риболов..да кажаеме
долзжина 3,9м/120гр акција со 3 врва...
Има ли и телескопски или 3-делни ? :!: :?:
Site feeder stapovi se trodeleni,ima i dvodelni ama tie se narekuvaat pikeri.Vo druga tema ti pisav i nesto za trskite procitaj i razmisli a citam si spremil 100evra za tie pari vo Srbija ke kupis i masinka i trska,a kaj nas ako voopsto najdes i za trska ke ti se malce
Имам видено телепицкер од ДАМ ..ама не сакам тоа ...Не планирам од србија туку имам другарво Италија и он ке догја за Велигден и живее баш во БАЗЗАНО каи што е Тубертини сместен и ке го замолам да ја земе трската/ајмара,оптимо..или слично не ги знам моделите за 2012та...ама трската би можела да биде околу 70тина еура...а за машинка допрва ке видиме што и како...можеби ке скрпам и за некоја машнинка тубертуини /они работат рајоби/ :!: :?:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 12 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum