www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 16, 2021 1:12 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11 12 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 22, 2013 7:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
JaneMK НапишиCOLON
Celata parabola na zamaranje a pritoa da moze da nosi golem tovar na zafrluvanje e cela edna nauka za da se izraboti dobar feder stap.
Малку фетиш и ОГРОМЕН дел реклама.
Мое скромно мислење.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 22, 2013 7:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
stole fakam na match,feder i parabolici dolgo vreme.Toa e isot ko nekoj da kaze deka od teleskop ke napravi odlicen tele parabolik.Duri i istata firma nemoze da napravi od isti stap da bidat performansite isti kaj tele i dvo-trodelni trski

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 22, 2013 7:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Јане,
Се прифаќам меѓутоа КАПИТАЛОТ така функционира ...до 10% новитет, нова шминка и другото РЕКЛАМА. Негова логика е НОВИОТ ПРОИЗВОД, исфрлен денас на пазар, за 6 месеци да биде ЗАСТАРЕН.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 22, 2013 7:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Za toa si vo pravo

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 22, 2013 7:59 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Fakt e deka mosne poinaku se ponasa blank na feder vo odnos na drugite trski ..no za feder e potrebna i edne kup pratecka oprema duri i crna tabla :crazy: koja se stava pred sareniot vrv za podobro gledanje..Industrija sekako...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2013 9:03 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
JaneMK НапишиCOLON
imas tele parabolici.porano kaj projan i zare gi imase.neznam pepi dali drzi
Gi ima nekoj probano tele parabolicite kako se ponasaat, imam namera da kupam ama nekako tenki mi deluvaaat, ne znam dali vazi istoto ko za partabolik 3lb okolu 90gr olovo. Ako izdrzuva okolu 100 grama olovo ili hrana togas ic da ne mu ja mislam da si kupam takov. Onie od 2.5lb uste potenki mi se nekako. :fishing:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2013 9:25 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
ke si kupis 3,5lb za taa tezina.i so 3lb ke pomines ama ne za mnogu dalecni zafrlanja

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2013 9:38 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Rado bi zemal 3.5 lb ama mislam deka vo Skopje najaki se od 3lb ako gi ima i niv seuste, 2.5lb ima vo Prosport vo GTC ama ne se za hranilki. Treba da proveram kaj Pepi vo Dam ako ima nesto od 3.5lb, ako e prisuten neka pise isto i kaj Zare. :fishing:
Ke rasetam malku i taka nema kaj da se odi po riba.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 22, 2015 8:45 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 27, 2013 11:01 am
МислењаCOLON 8
ЛокацијаCOLON Skopje
Со голема радост и задоволство си купив феедер трска - siweida pro impulse 150g, 3.9m, одма отидов да ја пробам на едно од езерцата во јурумлери. Фрлав со хранилка од 20г и се си беше ок, се до оној моментот кога при едно зафрлување се слушна јак звук од трската, се здрвив помислив дека се искрши на сто парчиња, кога ја видов на неа немаше никакви оштетувања :? ... Па ги замолувам колегите да ми кажат што придонесе за таков звук? Во посилното зафрлување е проблемот ? но сепак не беше многу силно зафрлувањето за да се деси тоа, или едноставно трската е крш??и дали во иднина ќе можам да си пецам со истата??
БИСТРО!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 22, 2015 9:27 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Пробај следниот пат при зафрлањето кога ќе зафрлиш преку рамо кон водата, повлечи ја трската наназад додека лета хранилката и пред да падне во вода, повторно пушти ја трската напред кон водата. Малку изгледа комплицирано но со малку вежбање, брзо се совладува.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11 12 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum