www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

Стапови за фидер риболов
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=39&t=1495
Страна 712

АвторCOLON  filip030682 [ Саб Дек 08, 2012 3:09 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

Ece edna odlicna prilika toj sto e ljubitel na feeder da se naoruza so odlicna trska koja ke pokrie se od reka do ezero

[ img ]

АвторCOLON  Bobi [ Саб Дек 08, 2012 3:50 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

Би сакал на пролет да го пробам фидер риболовот, па ме интересира дали овој комплет би бил добар за почеток?

[ img ]

Ви благодарам однапред за совет или сугестија.

АвторCOLON  filip030682 [ Саб Дек 08, 2012 4:11 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

Drugar ako imas koj da ti go kupi zimaj slobodno,ovoj od slikata sto jas staviv e i predobar za tie pari...

АвторCOLON  sasokone [ Нед Јан 20, 2013 9:16 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

Има некаде во Македонија да се продава Телефидер и која цена е. Класичните се супер ама не се за мене, проблем транспортна должина. Иста мака имам со мечот ретко го носам баш ради таа гломазност, немаше кај нас телемеч и си купив класичен и сега ми е скоро нов :yahoo: .

АвторCOLON  filip030682 [ Нед Јан 20, 2013 11:39 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

Jas ne sum videl nikade ni kaj nas ni vo sosedstvoto,mozno e da ima.

АвторCOLON  sasokone [ Нед Јан 20, 2013 12:22 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

Во Србија има сигурно телефидер, баш пред некој ден на интернет ги гледав со три променливи врвови. Пошто не одам натаму затоа прашувам кај нас да не има. :fishing:

АвторCOLON  Zoki rib.prikazni [ Пон Јан 21, 2013 12:16 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

telefider i sam mozes da si napravis...dokolku imas dobar fiber teleskop so jaka akcija,,,ima i polni vrvovi kaj nas..so pristapna cena..Podvizni okca isto ..bidejki ti rtreba barem 4-5...itn..Boenjeto na vrvot e prema toa kako komu odgovara...oranz,zelen i crven i kombinacija.... :filip:

АвторCOLON  filip030682 [ Вто Јан 22, 2013 12:02 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

Toa ti se vika po kumanovski
KURAFTE TEHNIKA

I od parabolik mozes da napravis musicar ali ne e toa toa

АвторCOLON  Zoki rib.prikazni [ Вто Јан 22, 2013 12:35 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

Noza prepravanje star teleskop na feeder lugevo dobivaat nagradi vo srpski spisanija..taka da ne e zafrkancija... :thumbs_up:

АвторCOLON  sasokone [ Вто Јан 22, 2013 9:15 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Стапови за фидер риболов

Си имам јас веке еден стар телескоп преправено за фидер ама не е тоа тоа. Се фрлаат секакви хранилки со него ама со внимание, има и солидна осетливост за покрупни парчиња над 500 грама и кога има убав удар. Не врши работа кога чепка малку или е поситна риба испод 200-300 грама. :fishing:
Имам уште еден со појака акција некоја стара руска трска на која треба да и ги сменам окцата ама тој ке биде стрикно за Крупна риба ако има некаде таква :yahoo:

Страна 712 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/