www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Јан 25, 2021 10:14 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 8 9 10 11 12 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 22, 2015 9:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
20gr hranilka plus vlazna hrana ako imalo vo nea toa se vece mozda 100-120gr hrana.
Dosta seriozna izrabotka treba za edna trska da trpi teret od 150gr taka da ne se oslonuvaj na toa sto pisuva i so feeder trska ne se zafrla so polna sila ne e toa krapska trska lesno pukaat vrvovite .
Toj zvuk stom si go cul mora od nesto da dosol mozda ima nekoe napuknuvanje vnatresno sto ne se gleda proklatija na prazno i vidi dali krca.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 22, 2015 10:28 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Арно ти вика и Филип. Провери ги деловите за пукнатини по должина на трската.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 23, 2015 3:16 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Феб 26, 2014 5:46 am
МислењаCOLON 96
mn cesto na novite trski se deshava i krcnuvanje na lakot so e na karikite... ne e razraboten i od lakot shto go pravi na zafrluvanje mozi da se slushni malo krckanje a da ne se poznava jas sepak mislam deka ne e strashno...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 23, 2015 2:54 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 27, 2013 11:01 am
МислењаCOLON 8
ЛокацијаCOLON Skopje
Ја проверив детално дел по дел и никаде нема оштетување, ја склопив ја затресов не крцка - најверојатно ќе ја биде. После оваа дешавка јас како почетник со феедер коа ќе си го вратам филмот назад најверојатно дека грешката е во моето зафрлување и преоптеретување со таа грамажа.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 23, 2015 3:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Само вежбање му е мајката. Јас со неправилно исфрлање знаев да загубам и хранилка на почеток. Се чудев како може така да летне. Ама промена на конци, чворови и начин на исфрлање, полека се си дојде на свое место... :lollol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 23, 2015 3:05 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 27, 2013 11:01 am
МислењаCOLON 8
ЛокацијаCOLON Skopje
Фала ви за советите, и во најбрзо време ќе одам да вежбам само фрлање по советот на љупче, тоа не сум го знаел а морам да го усовршам.
ПОЗДРАВ И БИСТРО !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 23, 2015 3:10 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Инаку кога сме веќе кај фидер стаповите се подновив со два вакви:

[ img ]

Пробани се еднаш во Грција на канал и 2-3 пати на Брегалница со soft врвот и сум задоволен со нив. Си ги спарив со овие орши:

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 23, 2015 9:46 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
nemozes so ovoj stap skobal da pecas..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 23, 2015 11:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
:lollol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 23, 2015 11:35 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
dobro mozes :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 8 9 10 11 12 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum