www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jул 12, 2020 2:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 15, 2012 4:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON 583
ЛокацијаCOLON Скопје
Gonny НапишиCOLON
sanset НапишиCOLON
Gonny НапишиCOLON
Ima dosta poevtina online prodazba na ribolovna oprema nego spomnatiot sajt :)
Znaci...Kolega ako ima stavi jas ovoj sajt go znam i go postaviv.Ati ako znaes drug postavi.od kade da znaeme deka ima poeftin. :?
Proveri go ovoj sajt.imam naracano i stiga za nekade do 1mesec.Plus za drzavite nadvor od EU ima dopolnitelen popust od 18% ama treba da dodades poshtarina 8 eura za pomal paket...pozdrav
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/
Не е тоа попуст колега...за земја надвор од ЕУ не се плаќа данок,значи на продажната цена ти го одбиваат данокот затоа што треба да го платиш кај нас...маркетинг трик

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 15, 2017 6:20 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON 99
ЛокацијаCOLON Свети Николе
Незнам може не е соодветна темава, но мислам дека можам да поставам прашање овде .
Дали некој познава Германски веб страни каде може да се купува Online а да има на продажба производи на Korda, Nash или Solar.А доставата да е во Германија???


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 15, 2017 11:03 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
DavidRibar НапишиCOLON
Незнам може не е соодветна темава, но мислам дека можам да поставам прашање овде .
Дали некој познава Германски веб страни каде може да се купува Online а да има на продажба производи на Korda, Nash или Solar.А доставата да е во Германија???
https://www.kl-angelsport.de/
https://www.angelsport.de/

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 16, 2017 8:35 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
vikaat do soluna tri somuna. ama dodeka neiskusis na svoja koza tesko :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 16, 2017 8:43 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
JaneMK НапишиCOLON
vikaat do soluna tri somuna. ama dodeka neiskusis na svoja koza tesko :D
Ти знаеш некоја страна или не?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 16, 2017 11:22 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON 716
https://www.angelzentrale-herrieden.de/ ... /index.php

https://www.mur-tackle-shop.de/index.php

http://www.fishernator.de/angelrollen.html

https://www.bac-shop.de/index.php

https://www.nordfishing77.at/

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 16, 2017 1:47 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Филип НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
vikaat do soluna tri somuna. ama dodeka neiskusis na svoja koza tesko :D
Ти знаеш некоја страна или не?
Jas znam .....zapadna strana :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 17, 2017 9:19 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Keltan НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
vikaat do soluna tri somuna. ama dodeka neiskusis na svoja koza tesko :D
Ти знаеш некоја страна или не?
Jas znam .....zapadna strana :D
За тебе знам, за стручњаков зборам, наместо да пише некоја страна, само бамбори без врска кај стигне. До Солуна било сто сомуна, а дечкото убаво пиша дека му треба испорака во Германија, што значи има некој од таму кој ќе му донесе и нема да биде до Солуна сто сомуна. Ама некој уште не научил да чита изгледа.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 17, 2017 11:11 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON 120
Вчера нарачав од PP / 8 Lb од https://fishermenssource.com/ преку ebay бидејќи не можев да најдам на друго место. Имаат добри оцени на ebay како компанија.

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: naracaj sto sakas
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 17, 2017 11:16 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON 120
Krki НапишиCOLON
DavidRibar НапишиCOLON
Незнам може не е соодветна темава, но мислам дека можам да поставам прашање овде .
Дали некој познава Германски веб страни каде може да се купува Online а да има на продажба производи на Korda, Nash или Solar.А доставата да е во Германија???
https://www.kl-angelsport.de/
https://www.angelsport.de/
KL се одлични продавници снабдени со секаква роба ... одам често директно кај нив.. Една до друга се спин и крапска опрема и навистина имаат голем избор .

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum