www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 16, 2021 1:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 24, 2011 11:15 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON 226
ЛокацијаCOLON STRUMICA
Слободен ден па си велам да тркнам на брзина до некаде, саатот беше негде околу 12 попладене па најблиска дестинација ми се виде нашата убава мала рекичка поред Струмица.Зимање стар леб за прихрана презличка и разни други зарзевати по Струмички кои не ги откривам и правец Струмешница.Доаѓање негде околу 1 прихранување на моето стандардно и на око воопшто непривлечно место за Бојник затоа и нон -стоп е празно :D .Набрзина почна и серија што фајќање што испуштање и морам да се пофалам дека денешниот ден ми беше еден од фаворитите.Односот меѓу фатеното и испуштеното беше длабоку во корист на испуштените риби но што е тоа е.Им давам уште една шанса за следниот ден.Морам да се пофалам дека мојата стара и омилена Трабуко трска си ја вратив во три дела и сега сум во потрага по добра 5 метри трска за речен риболов па може да ми предложите нешто добро.Еве на пр.Полизов ми предложи Тика Вондер како добра очекувам и други предлози а еве нешто и сликички од прошетката до реката.
1.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
2.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
3.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
4.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
5.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
6.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
7.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
8.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
9.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
10.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-24
Иначе ловев на стандардното француско лепче, јадица Овнер 11,основен најлон 16,подвез 12,тапа 1,5 гр.
Уловот беше:Бојник,мрена ,клен,попадика(преовладуваше бојник).
До следното јавување БИСТРО!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 24, 2011 11:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Pak li pocnavte so taa rekickata da ne nervirate... :twisted: Sala mala cuvajte je i ne dozvoluvajte kako lani da se sluci nekoj pomor...Pozdrav..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 24, 2011 11:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Си се излуфтирал брат, а на нас од пред компјутер нека ни течат лиги !!!

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 24, 2011 11:42 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON 184
Браво мајсторе....хехехе...иста шема како лани,жолтата кофичка и нервоза за останатите....е ептен ми праеш кефо,цар си.... ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 24, 2011 11:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Перфектно Панич 8-) мајстор си е мајстор ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 25, 2011 12:03 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
mala ama puna ribi dobra rekicka si imate ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 25, 2011 12:27 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON 226
ЛокацијаCOLON STRUMICA
Пуна и нее баш ама ако си го знаеш занааетот ке си фатиш чисто за ќеф ако не со прстот во уста и некое магаре по пат ќе си стигнеш до дома(во повеќето случаеви ова ни стана пракса).Без ЖОЛТАТА КОФИЧКА на риби јок.Еднаш заради неа се враќав 35 км назад а оваа репортажа ја качив чисто да се види дека и во малите води ако се чуват како што треба може да се прави ќеф моментално концесионионер нема па ние рибарите кои почесто ја посетуваме ја чуваме колку што можеме и голема благодарност до Граничната Полиција која е немилосрдна кон рибокрадците.Апел до надлежните што поскоро да се најде концесионер бидејки вака ако продолжи ке се збогуваме и со оваа река.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 25, 2011 12:34 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Млад Риболовец НапишиCOLON
mala ama puna ribi dobra rekicka si imate ;)
DA DA ...

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 25, 2011 12:35 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
CASPERSKY НапишиCOLON
Пуна и нее баш ама ако си го знаеш занааетот ке си фатиш чисто за ќеф ако не со прстот во уста и некое магаре по пат ќе си стигнеш до дома(во повеќето случаеви ова ни стана пракса).Без ЖОЛТАТА КОФИЧКА на риби јок.Еднаш заради неа се враќав 35 км назад а оваа репортажа ја качив чисто да се види дека и во малите води ако се чуват како што треба може да се прави ќеф моментално концесионионер нема па ние рибарите кои почесто ја посетуваме ја чуваме колку што можеме и голема благодарност до Граничната Полиција која е немилосрдна кон рибокрадците.Апел до надлежните што поскоро да се најде концесионер бидејки вака ако продолжи ке се збогуваме и со оваа река.
BRAVO MAJSTORI IMATE BAREM KEJF.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАШАТА МАЛА РЕКИЧКА(23.10.2011)
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 25, 2011 7:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Браво и за мајсторот и за рекичето :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum