www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 16, 2021 1:21 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 26, 2011 8:39 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON 226
ЛокацијаCOLON STRUMICA
Со братучет ми по долго договарање решив да го однесам на рекичката да си направи ќеф.Екипа во состав јас и он :D.Јас сум Зоки(CASPERSKY) он е Тони (Шваба) :D .Станување 6 часот малку порано друга шема надевајки се за поголем улов,пристигање на река околу 7 часот Тони (Шваба)прво замавање оп убав бојник јас уште ни трска не сум отворил,повторно мавање уште еден си велам отварај набрзина додека не станале прашта од местото отварање на трската и ќотек решив да си ги фатам сите избегани од минатиот пат.Речено сторено си ја наполнивме жолтата кофичка и задоволни си тргнавме назад.Криво ми беше што цимерот Насе од Богородица во последен час ја одби мојата понудата за риболов ама има и други денови само здравје.Еве малку и сликички:
01.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
02.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
03.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
04.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
05.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
06.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
07.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
08.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
09.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
Шваба со неговиот улов до 14 часот!
10.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
11.[ img ]
By casperskysr at 2011-10-26
Од мене толку до следното јавување БИСТРО!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 26, 2011 8:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Нема шо да се каже Панич,се испракса за таа рекичка,доктор си станал за тамо :D :D Браво мајсторе. ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 26, 2011 8:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
ILI NIE OD SKOPJE DA JA POSETIME ILI DA GO SVRTIME TECENITO KON NAS NE JA BIVA.
ODLICNO SI PRAJTE KEJF.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 26, 2011 9:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON 226
ЛокацијаCOLON STRUMICA
Подобро седејте си у Скопје оти вие сте како корморани ке ни ја истребите рибата за час! :D :D :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 26, 2011 9:04 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
CASPERSKY НапишиCOLON
Подобро седејте си у Скопје оти вие сте како корморани ке ни ја истребите рибата за час! :D :D :D
Samo crnecet da go doneseme nataka radi maler.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 26, 2011 9:07 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON 226
ЛокацијаCOLON STRUMICA
Без него нема шанса да ве примиме ќе ве провериме на влезот во Струмица!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 26, 2011 9:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Браво уште еднаш,кога ја гледам рекичкава, лиги ми течат :lol: :D :lol:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 26, 2011 10:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Jул 18, 2011 3:44 pm
МислењаCOLON 118
ЛокацијаCOLON Skopje
Bravo majstorista,podobro zdravje

_________________
Не ми треба многу за да му ја здувнам по риба :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 12:11 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON 184
алал вера.....хахахахаххахаааа....жолтата кофичка до тр’т,....море и два прста повеќе од тр’т.....браво бе момче бе ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Повраток на МАЛАТА РЕКИЧКА 26.10.2011
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 27, 2011 1:52 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 04, 2010 6:17 pm
МислењаCOLON 116
ЛокацијаCOLON Gevgelija
tolku mi e zal sto nemozam da se priberam uste leleeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!! do besvest. cimer izvini za ovaaa ponuda ali da znaes deka ke ti vratam so moja ponuda i nema da te izneveram ,,B R A T U M O J !!!!!!!!!! pozzzzzz....

_________________
ako nema za mostot go ,,P A P A S " od crnecot[/i]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum