www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 12:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Се наштукавме :)))
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 11, 2010 7:45 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
Dragan.S НапишиCOLON
...еее Лепи абе Вас во Охрид изгледа толку ве бивет..само се фалите :lol: :lol: ..и велиш во Немачка има забрана...е овде во Имачка нема забрана...хехехехехе...се зезам само...секоја чест на мајсторите,арно се наштукале...мош и мене ќе ме водат еден ден..ко ке пораснам де...и ја малцичко да се изнаштукам...браво дечки,за пример сте... :P
... абе Драган, умре Ѓупката шо не фалеше нас Охриѓани и сега мораме сами да се фалиме :lol: :lol: :lol:

На мајсториве им завидвам стварно, ем за уловот ем за атмосферата шо си ја прает ;) Чиста 10ка :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Се наштукавме :)))
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 11, 2010 7:59 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
Филип НапишиCOLON

Лепи, читав за штуката на Црна, ама не знам точно во кој дел ја има, од кога ја има, и дали има шанси да се фати или џабе ќе се оди...
А шо има во Битола кај туланата? :)

Инаку, јас се пријавувам за на пролет ради времето, да биде поубаво, да не биде кочан, да може да се напраи добра седенка на отворено итн итн итн :)

... Туланата се наоѓа на излез од БТ према Прилеп од десната страна. Има многу мали езерца, споени се едни со други и водата полека се влева во Црна и така е Црна „преплавена“ со Штука(барем битолчани така ми кажаа). Пред 2 години бев во Декември, значи овај период, и фатифме 4 помали Штуки, околу кило беа, една на Воблер и 3 на Плашица. Али како шо велиш, барем малку да се навикниме на температуриве, нека е над 5°C, и ќе ја посетиме „Црна“ ;)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum