www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Oкт 01, 2020 8:28 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Два кратки ама многу богати излети.
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 06, 2010 12:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Првиот излет беше на 19.11.2010 без никакво договарање и посебно спремање тргнавме со другарот на езерото и во 8 часот веќе почнавме да ловиме.Ловевме на место каде некој пред нас ловел таму 2-3 дена и местото било добро нахрането и затоа не фрлавме никаква прихрана,само користевме ПВА вреќички полни со пелети на Solar BYT,a за мамец користевме поп-ап бојли од Solar BYT 14мм и поп-ап бојли на AABAITS Cranberry & Geranium 16мм.Фативме околу 20 крапчиња од 1-2,5кг.Еве и слики на дел од рибите:

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 06, 2010 1:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
уште слики

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 06, 2010 1:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Вториот излет беше на истото езеро само со мала промена во техниката,прихранував со бојли на подлабоко,а ловев исто како предходниот пат на исти мамци и пак користев ПВА вреќички.Фатив 8 риби од 1-2кг и еден поголем по моја проценка околу 6кг не го мерев се брзав да го пуштам зошто почна да му тече крв од шкргите не знам од која причина.
Еве слика и од него:

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 06, 2010 7:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Добри излети Димитар ;) На Гратче одиш ли ;)
П.С 19/11/2010 :?: :?: :?: ;) ;) ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 07, 2010 1:39 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Треба да си пред времето, ете што било трикот :D ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 08, 2010 10:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
:shock: :shock: :lol: Сакав да кажам 19.10.2010

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 08, 2010 10:34 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Poliz НапишиCOLON
Добри излети Димитар ;) На Гратче одиш ли ;)
П.С 19/11/2010 :?: :?: :?: ;) ;) ;)
На градче оваа година бев само еднаш пред забраната фатив едно крапче околу 2кг и толку веќе не одам таму,не за друго туку заради "колегите" мислам дека Дацо ти е кажувал каква е ситуацијата кај нас муабетот е тај веќе со години ако прихрануваш некаде и ако фаќаш риба на тоа место опрости се дека нареден пат ќе ловиш таму,ако ловиш на бојла тогаш си незнам што,значи ја уништуваш рибата заради тебе не се мрести рибата,а кога фаќаш сите ти тражат бојли на заем и се договарат да и продаваш некое килце и други брн-дрн глупости,а ако ја пушташ рибата тогаш си ретардиран. :x :x

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 08, 2010 1:09 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 8:05 am
МислењаCOLON 43
Браво колега,добре си ги "надърпал"!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 09, 2010 10:46 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 9:32 am
МислењаCOLON 193
ЛокацијаCOLON гр.София
Добри шарковци колега.

_________________
Не е важно колко си живял.А как си живял!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum