www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 30, 2022 11:44 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Нова дружба на река+пробно видео
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 29, 2011 6:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
И покрај катастрофалните временски прогнози....секој ден невреме...дождови...големи води....сепак решивме да го одработиме однапред договореното.А тоа беше риболовот договорен со Аце Максим и Томче ;)
Тргнување од Струмица во доцните попладневни часови,патување цело време по пороен дожд :arrow:
[ img ]
[ img ]
И пристигнување на реката во темница.Правење салата со Мики и во очекување на Аце и Томче да пристигнат,фрливме по некоја трска Една убава црна мрена за сефте
:arrow:
[ img ]
[ img ]
,спој со остатокот од екипата...мала седенка :mrgreen: до жуборливата река и накај 2-3 наутро решивме да му ја легнеме докај 4-5 :mrgreen:
Од мамец по втор пат по ред останавме без бели црви,не по наша вина,па имавме само пијавици и чаирски.
Благодарение на Аце,имавме и пресна трева од Треска и шоуто можеше да започне ;) Инаку за мене и Мики ова беше прво вакво искуство во риболов на трева...па нека каже Аце Максим како се покажаа учениците :lol: :lol:
Спремање на екипата,па у напад :lol:
[ img ]
[ img ]
Удараа добри бојници и уште подобри кленови ;)
Од сите страни се слушаше-ТУКА Е... :D :D :D
[ img ]
[ img ]
Реката-брза,разматена,надојдена..ама не ни сметаше.
Еве двајца мајстори :arrow:
[ img ]
и прославениот мамец :arrow:
[ img ]
Времето се менеше како на филм,и тоа во крајности.Втората вечер ја поминавме по активно од страна на риболов.Пијавиците си ја завршија работата и ги затепавме јагулите ;)
Измеѓу нив-напад на сомчиња-бебиња.Нека растат....
[ img ]
[ img ]
Па и позираат :D алал да им е.
[ img ]
Но ,не е се во рибата..дојде време и за другиот дел од риболовот-софрата ;)
Но прво бањање во реката :arrow:
[ img ]
и секој со своите задачи околу масата 8-)
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Заебанции еден куп и времето со таква екипа летна многу брзо и требаше да се враќаме за финелето Лига Шампиони.А и доста беше-направивме кеф. ;)
Уште некоја слика со рибите :arrow:
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Поздрав од лепо друштво со се фотографот :lol:
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нова дружба на река
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 29, 2011 7:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON 181
ЛокацијаCOLON Скопје
Браво Полиз само вака продолжете, а каде е бевте?

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нова дружба на река
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 29, 2011 7:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Crucial НапишиCOLON
Браво Полиз само вака продолжете, а каде е бевте?
Ангитис ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нова дружба на река
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 29, 2011 7:24 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Samo skarata dovolno e ;)
Sovrseno
Koga ve gledam vas, od den na den poveke se zarazuvam so ribolovov.

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нова дружба на река
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 29, 2011 9:15 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
rekata vie ludnica

ama i druzbata me bendisa - MNOGU DOBAR IZLET
-PIVOTO NA GLAVA VI SE KACILO :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нова дружба на река
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 12:31 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4783
ЛокацијаCOLON skopje
top avantura a jagulite vi doshle kako shlag na torta hahaha i ubavo trevceto go pogodil majstorot rascvetano od treska ...pozdrav

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нова дружба на река
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 7:38 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Убаво нема што,работите си ги терате по ПС. :)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нова дружба на река
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 12:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON 1040
ЛокацијаCOLON Bitola
Poliz НапишиCOLON
Crucial НапишиCOLON
Браво Полиз само вака продолжете, а каде е бевте?
Ангитис ;)
Mnogu me potsekja rekava na Pinjos !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нова дружба на река
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 1:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Баџо НапишиCOLON

Mnogu me potsekja rekava na Pinjos !
Горно течение на Ангитис,таму нема бавни места,оти се пушта од планина реката ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Нова дружба на река
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 1:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Poliz НапишиCOLON
Баџо НапишиCOLON

Mnogu me potsekja rekava na Pinjos !
Горно течение на Ангитис,таму нема бавни места,оти се пушта од планина реката ;)
Тргна работава напред и Никола почна да ги кажува местата каде лови :lol: :lol:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 9 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum