www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 01, 2022 1:10 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 29, 2011 8:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
И конечно по 5 месеци најдовме време да одиме по риба.Каде да се оди,едногласно на влив на Треска.
Тргнавме во петокот поручек и околу 22h бевме на место.Бидејки одевме само по втор пат :oops: инструкции каде да ловиме добивавме по телефон од други рибари кои често одат таму а тргнаа покасно од нас.Поставивме шатор се сместивме и почнавме да фрламе.Местото беше длабоко околу 5м,водата се качила доста изминатата недела така барем ни кажаа рибарите следниот ден.Другата екипа се смести погоре под вливот на Беличка во Треска не викаа да се преместима нагоре бидејки водата е надојдена но веќе беше касно за таа работа.
Утрото беше прекрасно
[ img ]
миланезе во акција
[ img ]
Еве го и мајстор Трајче
[ img ]
А еве ме и мене
[ img ]
Сабајлето попадиката добро работеше,покасно се насобра многу плашка која удираше не се што ке фрлевме,па попадиката се потешко доаѓаше до мамецот.Дојде време за одмор и масичката беше брзо спремна
[ img ]
а мавнавме и понекоја жолта :roll:
[ img ]
Горе ваделе попадика ама нас и тука ни беше добро,и тогаш околу 14,30 мислиш се спои небо и земја,грмење,дожд,град,ветар ги собравме набрзина работите во шаторот и правец во колата
[ img ]
патот по кој дојдовме
[ img ]
Во шаторот се беше мокро,немаше друго правец за Скопје.Невремето ни ги расипа плановите бидејки сакавме да останеме и другиот ден но со природата нема играње.
Риба фативме иако морам да признам очекувавме повеќе
[ img ]
Здравје боже повеќе следниот пат.Најважно е дека батериите ги наполнивме до даска :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 29, 2011 8:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Браво Кире ;) добар провод,не требало да бегате од невремето :mrgreen: :mrgreen: оти мокар од дожд не се плаши :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 29, 2011 8:55 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
mnogu dobro kazano :lol: :lol: :lol: :lol:
inace super druzba ste naprajle - po propis

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 12:21 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4783
ЛокацијаCOLON skopje
opa ne sum go jadel samo jas na forumov hahahah nije deka peski idevme do kola full so oprema bev mokar kako nekoj vo reka da me frlil kisla bev hahahah ama imashe adrenalin na gromovite :) i mene mi gi rasturi vremeto planovite ama jebiga bolje i malce na reka tamu otkolku ic..klen krupen ne iskoci a?

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 7:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Клен не удри,ниту пак се појави да рипа да даде знак.Имавме џигер,дренки,шекерац ама ништо.Едноставно од плашката немаше спас.Горе кај тебе ја имаше ли плашката.Од спротивниот брег се мрестеше риба,тревите и врбчињата покрај вода мрдаа цело време и силно шлапање се слушаше.Кога ги чистев рибите секоја трета попадика беше со икра а од плашките секоја втора.

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 7:56 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Попадиките на Аки уште кога го виделе, од страв ја исфрлиле икрата :)

Кире, па не било толку лошо бе ко шо ми кажа на тел! :) Убаво сте поминале ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 9:43 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Oooo добра активност изминативе денови, репортажи на сите страни, одличен провод момци


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 10:40 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON 181
ЛокацијаCOLON Скопје
Браво Кире, повеке не ти треба доста е. :D

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 10:58 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4783
ЛокацијаCOLON skopje
ne be i kaj nas nejkeshe da iskoci kljen iako mi spomnaa edni meshtani deka nad mene nekoj imal pola vreka so krupen kljen ahahahhah a za plashkata go reshiv problemot staviv pokrupna jadica i mnogu poretko ja vadev a stavav i po 3 beli crvi

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 30, 2011 1:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
И ние стававме поголеми јадици,ловевме со 10 што е приближно со 9 како што си ловел и ти и стававме по 4-5 бели ама немаше спас од плашката.Инаку дренки имавме ама не пробавме,јеби га следиот пат. ;)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum