www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 01, 2022 1:00 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 6:44 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Како дестинација за риболов неколку дена однапред го одбравме Козјак и тоа за севте преку Јасен.На рампата бевме околу 5,30 а таму веќе колона мислиш грчка граница.Се собрале рибаришта и вртат разни муабети,за дозволи, легитимации,ваму јадело,таму јадело,волку кила,толку кила,мамци...времето летна за секунда.Надолу по патот вистинска бркотница,се брза мислат готово ги фатија местата,имаше дури и престигнувања по макадамот.
Се сместивме едно 2км над мостот за Здуње во едно заливче.
И веднаш прво па машко,Миланезе прво фрлање и веднаш караш
[ img ]
Kрмата беше спремна набрзина,како за рибите така и за рибарите
[ img ]
Еве ме и мене во акција
[ img ]
[ img ]
И Миланезе им го најде дупчето :lol: ,а во позадина мајстор Љубе нешто мерка
[ img ]
Поглед кон селото
[ img ]
Колегите рибари од спротива
[ img ]
Рибата сабајлето почна навистина добро,а најдобро удираше на пченца,овој пат црниот црв не и беше на менито.Потоа престана да јаде а покасно не фати и дожд но кабаниците беа спремни,а со дождот се јави повторно и рибата
[ img ]
дојде и 5,време да ги собереме парталите и назад поради режимот на движење низ Јасен,ова беше уловот
[ img ]
Излегуваше најмногу караш,понекоја попадика и кленчиња кој не беа крупни освен еден околу пола кило
[ img ]
На крајот освежување, СКОПСКО и се е можно.
И тоа е тоа до следниот риболов БИСТРО :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 9:50 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON 1040
ЛокацијаCOLON Bitola
Последната слика е ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 10:06 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Kire super reportaza i ubav provod,trskata sto ja koristis e shampion gold star ?,ima takva sara istata ja imam i mislam deka e so pravo ja krstile shampio..pozdrav..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 10:30 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Трската е SHINA WHALE HI MODULUS GRAPHITE POWER LOOP должина 5m,акција 5-20 инаку јас си ја викам ЦРНА СТРЕЛА :lol: :lol: Оршата е GLOBE GF 800 :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 11:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Добар излет ;) Браво момци ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 11:46 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4783
ЛокацијаCOLON skopje
Баџо НапишиCOLON
Последната слика е ;)
da da da toa e taa verna druzba ! ;)
kire dobra uniforma imash...pozdrav!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 12:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
ДА,само и фали уште едно амблемче кое наскоро ке го има,поздрав до тебе :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 1:57 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
A ne kazuvas LJUBE supakot kolku izvadi

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 3:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4783
ЛокацијаCOLON skopje
SALE CARP НапишиCOLON
A ne kazuvas LJUBE supakot kolku izvadi
LJUBE SHUPAKOT :lol: :lol: :lol: ima i kaj mene eden taka go vikaat ahahahahah samo shto ne e ribar, naaarkoman e ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Козјак 04.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 05, 2011 9:11 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Саб Дек 11, 2010 7:25 pm
МислењаCOLON 27
Super provod ;)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum